Młyny Rothera | Bydgoszcz | wizualizacja

W piątek na Wyspie Młyńskiej odbędzie się koncert i projekcja multimedialna, dzięki której będzie można zobaczyć co powstanie w zrewitalizowanych budynkach. A w sobotę i niedzielę zapraszamy na zwiedzanie wnętrz Młynów Rothera

W piątek 21 września odbędzie się mapping, czyli projekcja multimedialna, audiowizualny pokaz, który polega na wyświetlaniu obrazów na obiekcie, którym w tym przypadku będzie budynek Młynów Rothera. Mapping rozpocznie się o godz. 20.30. Po nim, na scenie na Wyspie Młyńskiej wystąpi znakomita jazzowa wokalistka Dorota Miśkiewicz.
Przygotowano także wiele atrakcji dla najmłodszych – od godz. 18.30 na scenie odbędą się pokazy Profesora Ciekawskiego, będą także stoiska naukowe UKW z propozycjami dla najmłodszych.
Natomiast w sobotę i w niedzielę 22 i 23 września każdy będzie mógł obejrzeć wnętrza Młynów Rothera, o których opowie przewodnik. 20-osobowe grupy wpuszczane będą do środka do 20 minut. Wejściówki (darmowe) na sobotnie i niedzielne zwiedzanie Młynów można odbierać w Bydgoskim Centrum Informacji (UWAGA: WEJŚCIÓWKI NIE SĄ JUŻ DOSTĘPNE). Na piątkowy mapping wejściówki nie obowiązują.

-->> Co dalej z Młynem Rothera?

PROGRAM PREZENTACJI MŁYNÓW ROTHERA

21.09.2018 r. Wyspa Młyńska
17.00 start pracy stoisk (stoisko UKW, stoisko Profesora Ciekawskiego)
20.00 wystąpienia, m. in. członków komitetu naukowego
20.30 mapping
20.35 koncert Doroty Miśkiewicz

22 – 23 września Młyn Rothera
10.00-17.00 zwiedzanie Młyna z przewodnikiem: 20 osobowe grupy wpuszczane co 20 minut.

O Młynach:
Trwa rewitalizacja Młynów Rothera – dzięki niej zabytkowy gmach będzie znów tętnił życiem i służył mieszkańcom oraz turystom. W spichrzu zbożowym zrealizujemy projekt „Park kultury”. Na jego realizację uzyskaliśmy 15 mln unijnego dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakłada on prace budowlano– konserwatorskie i adaptacyjne wraz z zakupem niezbędnego do prowadzenia działalności kulturalno – edukacyjnej sprzętu i wyposażenia. Jedna ze stref ma obejmować „Ogrody Wody. Stany Skupienia”.
W spichrzu mącznym zrealizujemy inne projekty, które mają między innymi wzmocnić turystyczny potencjał miasta np. ekspozycję prezentującą funkcjonowanie ludzkiego mózgu. Budynek łazienek wykonany jako wolnostojący na planie prostokąta, usytuowany nad brzegiem rzeki Brdy, za północnym szczytem spichlerza zbożowego (północnego) poddany zostanie również rewitalizacji. Będzie stanowił zaplecze dla obsługi tramwaju wodnego. Budynek młyna (łączący oba spichrza) będzie pełnił między innymi funkcję klatki schodowej. Zaplanowano w nim umieszczenie wind. Na jego szczycie znajdzie się taras widokowy.
Projekt budowlany zakłada też zagospodarowanie otoczenia. Na terenie działki projektuje się duży taras pomiędzy skrzydłami obu spichrzy. Na taras prowadzić mają reprezentacyjne schody z elementami zieleni oraz małej architektury, która może być traktowana jako siedziska, miejsca wypoczynku, przestrzeń rekreacyjna itp. Ich istotnym elementem mają być niecki i fontanny wypełnione wodą. Taras będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych, które dostaną się na niego za pomocą pochylni. Na tarasie zaprojektowano odbudowę budynku kotłowni, który może pełnić funkcję kawiarni. Pod tarasem znajdą się ogólnodostępne toalety oraz parking.

Zobacz również:

-->> Wyspa Młyńska

-->> Atrakcje turystyczne nad rzeką