Tegoroczny Jarmark Świąteczny rozpocznie się 18 listopada i potrwa do 22 grudnia 2023. Stragany z rękodziełem, gastronomią i elementy wesołego miasteczka będą rozlokowane na Placu Teatralnym, moście Staromiejskim, ul. Mostowej i Starym Rynku. Jarmark będzie czynny w godzinach 13:00-20:00 (niedziela-czwartek), a w piątek i sobotę od 13:00 do 21:00.

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy | ©Robert Sawicki

W specjalnie udekorowanych domkach znajdziemy pyszne jedzenie i picie. Wystawcy przyjadą do nas z całej Polski. Znajdziemy tam oscypki z Zakopanego, domowe konfitury, soki i syropy. Nie zabraknie stoisk z tradycyjnymi wędlinami, dziczyzną, pierogami z kapustą i grzybami, czy ryby w słoikach. Łasuchy zasmakują w słodyczach, miodach pitnych, naleśnikach i gofrach. W jednym ze stoisk coś nowego: wariację na temat pieczywa. Będą też regionalne piwa oraz tradycyjne polskie dania na ciepło: bigos, golonki oraz barszcz. Jednym słowem „pychotka”. 

Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy | ©Robert SawickiOferta będzie bogata i urozmaicona – ręcznie robione czapki, szaliki, odzież, artystyczna biżuteria z naturalnych kamieni. Będzie też dla wielbicieli domowego SPA – wegańskie kosmetyki, mydła, świece, kosmetyki na bazie naturalnych olei i maseł, sole do kąpieli, zestawy prezentowe. W ofercie także stoiska z dekoracjami – ręcznie szyte skrzaty, stroiki, przytulanki, zimowe ubranka dla psów, lalki, ciepłe skarpety. Każdy, kto stawia na praktyczne prezenty będzie mógł wybrać rzemieślnicze słodycze, kawę, miody z własnej pasieki.

Szczegóły i aktualności
na stronie internetowej jarmark.bydgoszcz.pl.

jarmark 2023