Przyjeżdżając do Bydgoszczy w ciepłych miesiącach, warto skorzystać z jednej z największych atrakcji: Rejsy po Brdzie w obrębie Starego Miasto i dalej — przez historyczną śluzę czy w kierunku Brdyujścia to niewątpliwie niezwykła szansa poznanie miasta z niecodziennej i wspaniałej perspektywy. Jest to możliwe dzięki bydgoskim tramwajom wodnym oraz uprzejmości prywatnych przewoźników.

Tramwaj wodny Słonecznik (od 26 kwietnia do końca września) - statek startuje z Rybiego Rynku i kończy rejs w tym samym miejscu.
Bilety można zakupić z 60-dniowym wyprzedzeniem online (-> rozkład jazdy i bilety), jak również stacjonarnie w Bydgoskim Centrum Informacji (ul. Batorego 2, Bydgoszcz - wejście z ulicy Niedźwiedziej od Starego Rynku). Bilety sprzedawane są także przez kapitanów bezpośrednio przed rejsem, jednak tylko w miarę dostępności miejsc. W sezonie miejsca na rejsy zwykle bardzo szybko wyprzedają się w przedsprzedaży, dlatego zalecamy wcześniejszy zakup biletów!
Cena: 25 zł (bilet normalny) /  20 zł (bilet ulgowy*)
* Do zakupu biletów ulgowych uprawnieni są: dzieci powyżej 4 r.ż., uczniowie do 23 r.ż., studenci do 26 r.ż., osoby w wieku 60+, posiadacze Bydgoskiej Karty Rodzinnej 3+, osoby niepełnosprawne powyżej 21. r.ż. oraz ich opiekunowie, posiadacze Bydgoskiej Karty Turysty (pakiet powitalny).
Bilety bezpłatne przysługują dzieciom do lat 4 oraz osobom niepełnosprawnym do 21 r.ż. (i ich opiekunom), oraz posiadaczom Pakietu Zwiedzanie Bydgoskiej Karty Turysty.


Łódź Bydgoszczanka / Łódź Flisak Czakiego — start z Wyspy Młyńskiej
Telefon kontaktowy: 724 918 667
Facebook: Bydgoszczanka

 flisak bydgoszczanka


Statek Fantazja zaprasza na rejsy, imprezy z przewodnikiem po Brdzie w Bydgoszczy. Pływamy cały rok z Rybiego Rynku.
Zakup biletów rezerwacje www.rejsyfantazja.pl, rezerwacja pod tel. 601613866

statek fantazja bydgoszcz


Club LaMare — całosezonowy domek na wodzie: doskonały do stacjonarnych spotkań/imprez z widokiem na Operę (do 30 os.) lub pływania (do 12 os.). Jednostka jest ogrzewana, wyposażona w toaletę, telewizor, saunę, ogrzewanie/klimatyzację, taras, mikrofalę, kuchenkę indukcyjną. Możliwość wniesienia swojego jedzenia oraz napojów i/lub wykupienia cateringu. .Cena wynajmu (od 250 zł za godzinę) zależy od rodzaju spotkania i zamówienia. 
Telefon kontaktowy: 537 256 222.
Facebook: LaMare Club

 LaMare - pływający apartament


J/K Wodnik — oferuje rejsy indywidualne, grupowe oraz wynajem okolicznościowy (maksymalnie 12 pasażerów). Rejsy rozpoczynają się z Wyspy Młyńskiej. Krótsza trasa w stronę hotelu Słoneczny Młyn zajmuje około 40 min, dłuższa do Brdyujścia około 2,5h. Pasażerowie mają możliwość zakupienia na pokładzie napojów chłodzących oraz pamiątek.
Kontakt tel. +48 885 428 331
Instagram: wodnik.bydgoszcz | Facebook: Wodnik Bydgoszcz — rejsy turystyczne


Łódź Słowianka – łódź startuje z Wyspy Młyńskiej i płynie w kierunku Brdyujścia. Jest dostępna zarazem dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych.
Telefon kontaktowy: 601 85 18 67

 Slowianka


Statek Lloyda — dla maksymalnie 12 pasażerów. Na pokładzie znajdują się: aneks kuchenny, toaleta. Trasa ustalana jest indywidualnie, możliwy jest catering.
Idealny na rejsy okolicznościowe, spotkania biznesowe, wieczory kawalerskie, panieńskie, urodzinowe.
Kontakt mailowy: event@fabrykalloyda.pl, telefon  515-129-000


M/S  JANTAR — najstarszy śródlądowy statek pasażerski dla maksymalnie 12 pasażerów, którzy mogą komfortowo spędzić czas (toalety, prysznic, prąd, woda i kanalizacja).
Wynajęcie całego statku okolicznościowo pod telefonem kontaktowym: 724 44 55 66


Wiślana — płaskodenna, zadaszona łódź drewniana, rejsy rekreacyjne i widokowe, Wisłą i Brdą (Strzelce Dolne, Czersko Polskie, Wyspa Młyńska). Start z nabrzeża w Starym Fordonie.  
Kontakt: Tomasz Błaszkiewicz, tel. +48 724 918 667

wislana