Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Młyny Rothera

Młyny Rothera

Usytuowany na Wyspie Młyńskiej XIX-wieczny kompleks Młynów Rothera został poddany rewitalizacji i oddany do użytku w kwietniu 2021 r. Wówczas też stał się siedzibą instytucji kultury, która ma za zadanie wypełnić go życiem.


W samym sercu Bydgoszczy, w otoczeniu postindustrialnej architektury, można twórczo i aktywnie spędzić czas oraz podziwiać panoramę miasta z punktu widokowego. Mły ny Rothera to miejsce pulsującego miejskiego życia, w którym odbywają się różnorodne wydarzenia oraz powstają m.in. wystawy stałe.


Pierwsza z nich „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” została otwarta w listopadzie 2022 r. Tytułowe „Węzły” to nawiązanie do Bydgoskiego Węzła Wodnego, ale nazwa ma też symboliczne znaczenie – odnosi się do więzi międzyludzkich, splotu losów mieszkańców. Na wystawie poznamy Bydgoszcz nierozerwalnie związaną z Brdą, Kanałem Bydgoskim i Wisłą, poczujemy ducha miasta, w którym ważne wydarzenia przenikają się z opowieściami o codziennym życiu mieszkańców. Cofniemy się do przeszłości i prześledzimy ostatnie 170 lat rozwoju Bydgoszczy, by następnie przyjrzeć się wyzwaniu, które nas czeka – jak uchronić wodne zasoby miasta przed kryzysem klimatycznym?


Ekspozycja powstała dzięki zaangażowaniu wielu instytucji i osób prywatnych, które podzieliły się swoimi zbiorami oraz wspomnieniami. Łącznie to 268 osób, które współtworzyły ten projekt! 


Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” jest dostępna dla zwiedzających od wtorku do niedzieli.


Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem