W Bydgoszczy swoje kawy wypala Mistrz Świata roasterów Audun Sørbotten. Kawy z jego palarni spróbować można w kilku bydgoskich kawiarniach.

Mistrzowska kawa z Bydgoszczy | AudunMiłośnicy kawy nie powinni ominąć Bydgoszczy na turystycznej mapie Polski. To właśnie tutaj mieszka i pracuje Audun Sørbotten- Norweg, który w 2014 roku utworzył w Bydgoszczy palarnię kawy. Dlaczego nazywamy kawę Auduna mistrzowską? Dlatego, że w 2015 roku wygrał Mistrzostwa Świata Roasterów!

Zanim Audun otrzymał ten ważny w świecie kawy tytuł, odbywał  praktyki w Solbergu&Hansenie - jednej z najbardziej znanych norweskich palarni na świecie. Kawy wypalonej przez Mistrza można się napić w dwóch bydgoskich kawiarniach:

- PO CO (ul. Gdańska 22)

- Landshafcie (ul. Gimnazjalna 6)

We wrześniu 2019 roku, bydgoszczanin Mateusz Karczewski, założyciel i właściciel bydgoskiej kawiarni PO CO/Post Coffice został aktualnym Mistrzem Polski w roastingu, czyli paleniu kawy. Mateusz swoją przygodę z kawą zaczął 13 lat temu i z powodzeniem kontynuuje ją do dziś, wciąż podnosząc swe kwalifikacje. To człowiek, który praktycznie nie przestaje pracować. Poza prowadzeniem kawiarni, od niemal samego początku, wraz z Audunem Sørbottenem współtworzy również bydgoską palarnię Audun Coffee. Jego zwycięstwo w mistrzostwach polski to jednak nie koniec, bowiem tytuł ten jest jednocześnie biletem do startu w Mistrzostwach Świata, które w połowie listopada odbędą się w Taipei na Tajwanie. To właśnie tam Mateusz reprezentował będzie Polskę w zmaganiach z najlepszymi roasterami na świecie!

Zobacz również: 

-->>  Odwiedź unikatowe muzeum i własnoręcznie wykonaj mydło

-->>  Odszukaj 18 Południk