Młyny Rothera to wyjątkowy obiekt na mapie Bydgoszczy. Ich historia sięga I połowy XIX wieku. Kompleks budynków położony w samym sercu miasta, na Wyspie Młyńskiej, niegdyś był obiektem przemysłowym.

mlyny rothera bydgoszcz

Obecnie Młyny są siedzibą nowopowstałej instytucji kultury. Choć w części budynków trwają jeszcze prace budowlane, zarówno zespół jak i oferta nadal są w trakcie tworzenia, to Młyny już działają. Odbywają się tam konferencje, koncerty, wystawy, festiwale, spotkania i warsztaty. Docelowo w Młynach swoje miejsce znajdą wystawy stałe i czasowe oraz przestrzenie konferencyjne, sale do coworkingu, pracownia techniczna Fablab, kulinarna, edukacyjna z laboratorium popularnonaukowym.

mlyny rothera bydgoszcz wnetrze

Nie zabraknie oferty kulinarnej. Na terenie kompleksu będzie działało bistro, restauracja i kawiarnia. Położenie w centralnym punkcie Starego Miasta, gwarantuje dostęp do szerokiej oferty gastronomicznej oraz bliskość zaplecza hotelowego. Urok Wyspy Młyńskiej, otoczenie wody oraz imponujące, industrialne wnętrza dostarczają gościom niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Punkt widokowy

Zobacz również:

-->> Wyspa Młyńska