Polecamy nową, bydgoską grę miejską pt. Gzuby na Bydgoskim Fyrtlu i Stara Bimba. To propopzycja, która szczególnie przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi, lubiącymi rozwiązywać zagadki na świeżym powietrzu. 

-->> Sprawdźcie także inne bydgoskie gry miejskie <<--

gzuby bydgoszcz gra miejska

Zadaniem Gzuba (gw. dzieciakrozpoczynającego grę będzie ukończenie szkolenia na motorniczego. Tematyka gry nawiązuje do Starego Tramwaju stojącego na ul. Długiej, który przypomina nam o historii komunikacji publicznej w Bydgoszczy - na przykład o fakcie, że dawniej tramwaje kursowały po Starym Mieście i właśnie do takiego obszaru ogranicza się szlak, którym wiedzie nas załączona mapa. Grę polecamy dla dzieci w wieku 7+

Gzuby… to porcja ciekawostek na temat dawnego funkcjonowania tramwajów ubrana w lokalną gwarę. Dzięki temu gra jest nie tylko pouczająca, ale i zabawna. Wytrwałych, którzy dotrą do finałowej krzyżówki i znajdą do niej rozwiązanie czeka Certyfikat Bydgoskiego Motorniczego, który jest miłą pamiątką po rodzinnej przygodzie. Karty / mapy gry oraz certyfikaty można odebrać w Bydgoskim Centrum Informacji na ul. Batorego 2 (wejście od ul. Niedźwiedzia).

gzuby bydgoszcz gra miejska mapa

Czas zabawy, to około 1,5 godziny.

Wydawca: Stowarzyszenie Frymark Bydgoski
Redakcja: Biuro Turystyki Visite.pl
Opracowanie graficzne: Asia Bagnucka
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy

Zobacz również:

-->> Turystyczne gry miejskie

-->> Atrakcje turystyczne dla dzieci

-->> Zabytkowe linie turystyczne