Smak i aromat nas poprowadził. Wspólna pasja i przypadek sprawił, że dziś działamy w Bydgoszczy. To nasze miejsce na Ziemi. To tutaj poznałem człowieka, który dzieli tę samą pasję co ja - pasję do kawy. Moim przystankiem, stała się Bydgoszcz, choć byłem w drodze do Indonezji, by tam rozwijać doświadczenie w branży kawowej. Udało nam się stworzyć jedno z bardziej charakterystycznych miejsc w tym kraju.

Produkt najwyższej jakości

Niepowtarzalny klimat Bydgoszczy sprawił, że mogliśmy się rozwijać, że odnaleźliśmy tutaj smakoszy naszych produktów. Mogłoby się wydawać, że naszymi klientami są wyłącznie ludzie młodzi, a to nieprawda. Są nimi kawosze w różnym wieku, ale łączy ich jedno: dużo podróżują, poszukują własnych miejsc i smaków. Kiedy wracają do Bydgoszczy szukają tej samej jakości, co w najdalszych zakątkach globu. Znajdują ją u nas nie przez przypadek. Nasza palarnia dwukrotnie stawała na podium Mistrzostw Świata. Dziś firma prężnie się rozwija, jednak najważniejszymi klientami nadal pozostają nasze rodziny. To przede wszystkim z myślą o najbliższych staramy się tworzyć produkt najwyższej jakości.

Mateusz Karczewski 2

Mateusz Karczewski, drugi wicemistrz świata w roastingu, założyciel bydgoskiej kawiarni PO CO/Post Coffice

Przyjedź do Bydgoszczy na kawę

Bydgoszcz powoli staje się miejscem, do którego turyści przyjeżdżają na kawę. Przez ostatnie 5 lat zrobiliśmy naprawdę dużo w naszym mieście jeśli chodzi o tę branżę. Powstało kilka szanowanych marek. Kiedy w sieci zaczynasz szukać rzemieślniczych kaw, Bydgoszcz pojawia się naprawdę często. Turyści to doceniają. Chętnie wpadają, by posmakować napoju na miejscu.

Bydgoszcz nigdy nie była i nigdy nie będzie tak kosmopolityczna, jak Warszawa i Kraków. Być może właśnie dlatego jesteśmy tak dumni z naszych bydgoskich produktów. Lokalne kawy, lokalne browary sprawiają, że utożsamiamy się z tymi markami, że chwalimy się nimi. Doceniamy rzemieślniczy kunszt i dbałość o najwyższą jakość. Taka jest moja Bydgoszcz. Dla mnie Bydgoszcz to jakość. Jakość, która sama się obroni.

Chcecie poznać moje miejsca w Bydgoszczy?

Koniecznie odwiedźcie restaurację „Pizza i Gitara”. Roberto - właściciel, tworzy prostą i autentyczną włoską kuchnię dbając o wysoki poziom. Produkty sprowadza bezpośrednio z Italii, a do tego cały czas udaje mu się zachować te niezmierzone pokłady włoskiego luzu.

Chętnie zabiorę Was na spacer po bydgoskich parkach. Zaczniemy przy Klubie Mózg na ulicy Parkowej. Przez dzielnicę muzyczną i Sielankę trafimy nad Brdę. Przejdziemy się nad rzeką przez Babią Wieś. Tam jest trochę tak, jak w Amsterdamie, gdzie kiedyś mieszkałem. Słoneczne światło przecudnie się rozpościera na lustrze wody.

Byliśmy już we Włoszech, byliśmy już w Amsterdamie, to może teraz Berlin… Żeby poczuć się trochę jak we wschodnim Berlinie, warto zajrzeć do Fordonu. Ta dzielnica pokazała, jak przez lata można wyjść z szarości, jak można stworzyć kolorowe, tętniące życiem miejsce. Nie jest to najbardziej oczywiste miejsce na turystycznej mapie, ale gorąco polecam.

Przyjedź do Bydgoszczy, napij się znakomitej kawy! Spotkaj ludzi, którzy będą Ciebie słuchać, którzy będą chcieli z Tobą rozmawiać. Na pewno podadzą Ci pomocną dłoń, gdy tylko będziesz tego potrzebować.

Sprawdźcie również inne miejsca polecane przez lokalnych przewodników w Bydgoszczy

Zobacz również:

-->> Posmakuj mistrzowskiej kawy