Bydgoszcz z roku na rok staje się coraz piękniejsza, jako rodowita bydgoszczanka mam do tego miasta ogromny sentyment. Szczególnie do miejsc i znajomych, których spotykam niemal na każdym kroku, bo jak rapował bydgoski artysta Demar Inco- „Bydgoszcz jest jak duże mieszkanie”. Ważne dla mnie miejsca znajdują się w samym centrum Bydgoszczy: Szkoła Muzyczna im. Artura Rubinsteina, Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego, Filharmonia Pomorska, Teatr Polski, Opera Nova, czy Miejskie Centrum Kultury to instytucje, w których kształciłam swój warsztat artystyczny, zdobywałam doświadczenie sceniczne i rozwijałam muzyczną wrażliwość. 

fot. Wojciech Zdunek

W czasie wolnym od braw lubię spędzać czas ze znajomymi, wówczas spotykamy się w środy na jazzowym Jam Session w klubokawiarni Zakład przy ul. Gimnazjalnej lub w klubie Eljazz (ul. Kręta 3), z którym artystycznie związana jestem od kilkunastu lat. Serdecznie polecam również lokale z wyśmienitą kuchnią i muzyką na żywo, moje ulubione to: azjatycka restauracja King Fu Fusion czy Karafka przy ul. Jatki, a także restauracja La Rosa przy Pl. Kościeleckich, polecam każde danie z karty - jest przepysznie!

Adela Konop - bydgoska wokalistka, pedagog, absolwentka wokalistyki jazzowej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, laureatka nagrody Grand Prix na Ladies Jazz Festival w 2018 roku, w Gdyni. W lutym 2020 roku wydała swój pierwszy minialbum zatytułowany „Źródło”.

Adela Konop