Street Fishing już od kilku lat podbija polskie miasta. Aktywny styl wędkarstwa wykorzystujący metodę spinningową do łowienia ryb drapieżnych przywędrował do nas z zagranicy (m.in. Francja, Holandia, Niemcy). Sam jestem pasjonatem tego stylu łowienia w połączeniu z regułą Catch&Release - łowię, robię zdjęcie i zwracam rybie wolność.

Rafal Kowalski | Bydgoszcz | Lokalny przewodnik poleca | Street fishingCo stanowi o tym, że ten styl łowienia jest coraz bardziej popularny?

Odpowiedz jest banalnie prosta. Mobilność, możliwość spędzania czasu w sposób inny niż np. przed telewizorem, minimalizm w kwestii sprzętu, a przede wszystkim dostępność łowiska nad które możemy dotrzeć m.in. środkami komunikacji miejskiej. Bydgoszcz idealnie pasuje do miasta wręcz stworzonego do uprawiania Street Fishingu. Brda przepływa przez ścisłe centrum miasta oraz obfituje w mnogość gatunków ryb. Daje nam możliwość korzystania ze swoich dobrodziejstw, jednak wymaga od nas ochrony i dbania o czystość nie tylko linii brzegowej lecz również samej rzeki. Zwiedzając miasto z wędką w ręku mamy możliwość zobaczenia ciekawych miejsc, które niejednokrotnie w pędzie dnia codziennego umykają naszej uwadze. Mosty, śluzy, parki, stanice wodne, kluby wioślarskie stanowią ciekawostki dla odwiedzających nasze miasto "turystów wędkarskich". 

Rafal Kowalski | Bydgoszcz | Lokalny przewodnik poleca | Street fishingWielu z moich znajomych wykorzystuje ten styl łowienia, aby organizować rodzinne wypady połączone np. z piknikami. Gdy zaś mają ochotę coś zjeść czy po prostu napić się kawy, restauracje i kawiarnie są na wyciągnięcie ręki.

Street Fishing to dla mnie znakomity sposób na poznawanie nowych miejsc, zwiedzanie oraz nawiązywanie przyjaźni. Jest w nim ukryta magia ukierunkowana na etyczne łowienie ryb i radość z rywalizacji podczas zawodów oraz jest to doskonały sposób na promocję miasta. 

Rafał Kowalski - Zawodowo pracownik jednej z bydgoskich korporacji, tata, mąż.
Miłośnik wędkarstwa i Street Fishingu. Zainteresowania: podróże z wędką, książka, edukacja młodych adeptów wędkarstwa w myśl hasła: „ryby to pasja nie tylko jedzenie”. Dzięki swojej pasji ma możliwość zwiedzania różnych miast w Polsce i zagranicą. Uczestniczył w licznych zawodach m.in. w Amsterdamie „Open Street Amsterdam” w 2017 roku.

Sprawdźcie również inne miejsca polecane przez lokalnych przewodników w Bydgoszczy