Myślęcinek - jedna z atrakcji turystycznych Bydgoszczy, fot. S.Tyczyno
Myślęcinek - jedna z atrakcji turystycznych Bydgoszczy, fot. S.Tyczyno

 

Długi majowy weekend warto spędzić w Myślęcinku . W Parku Rozrywki czekać będzie nowy gigantyczny dmuchaniec, a w Zoo zaplanowano pokaz strzyżenia owiec i spotkanie z wielorybem.

Bydgoski Ogród Zoologiczny od kilku tygodni może pochwalić się maleństwami brykającymi na wybiegach. Cztery małe muflony to najmniejsi lokatorzy zoo. W zagrodzie obok harcuje przychówek dzików, a w minizoo można zachwycać się kózkami i puchatymi króliczkami. – Warto do nas zajrzeć 2 maja, bo tego dnia o godz. 10.30 odbędzie się tradycyjny już pokaz strzyżenia naszych owiec. Zwierzęta chętnie pozbędą się na lato wierzchniego okrycia – opowiada Magdalena Węglarz, dydaktyk myślęcińskiego ogrodu. Po pokazie przyjdzie pora na konkurs z zadaniami zakończony losowaniem nagród. Należy mieć przy sobie długopis.

Przez cały długi weekend można wybrać się do Akwarium Terrarium na niesamowite spotkanie z wielorybem! Choć nie prawdziwy, to robi ogromne wrażenie. W holu pawilonu będzie można przenieść się do wirtualnego świata za pomocą specjalnych okularów. Nie poczujemy nawet kropli wody, ale znajdziemy się na dnie oceanu, a nad nami pływać będą płaszczki. Za możliwość skorzystania z tej atrakcji trzeba będzie zapłacić pięć złotych.

Zoo w maju czynne jest przez cały tydzień, a bilety kosztują 15 i 10 zł.

Nie lada gratką dla dzieci już w nadchodzących dniach będzie nowość w Parku Rozrywki. Do Myślęcinka przyjechał właśnie ogromnych rozmiarów dmuchaniec.Z 11-metrowego kolorowego wodospadu można zjeżdżać i wspinać się na niego do woli. Waży 1,5 tony. Nowy nabytek stanął przy gabinecie luster. Upiększone oblicze pokaże gościom dom do góry nogami. Wzbogaciła się aranżacja wnętrz, a dodatkowo pojawiły się ciekawe odgłosy życia codziennego. Kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat czynny jest codziennie w godz. 11-19.

W długi majowy weekend warto wybrać się także do Ogrodu Botanicznego, gdzie kwitną magnolie. – Chłodniejsze dni sprawiły, że rozkwitły one nieco później i możemy cały czas cieszyć się ich widokiem. Piękne okazy można podziwiać w różnych punktach ogrodu, m.in. przy arboretum – zachęca Iwona Bednarek, kierownik myślęcińskiego botanika.- Intensywnie żółte forsycje odbijają się od intensywnej zieleni trawy i liści, a niebawem ogród zaróżowi się od wiśni japońskich – dodaje Bednarek. Wejście jest bezpłatne. Bramy otwarte są w godzinach 9-21.

W czasie majówki działać będą już niemal wszystkie punkty gastronomiczne na terenie parku, z wyłączeniem baru „Pod strzechą”. Sezon rozpocznie także Wakepark, czyli wyciąg zainstalowany na stawie przy Różopolu.