Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego przygotowało dla wszystkich miłośników sztuki miły upominek. Na stronie www.wyczolkowski.pl udostępniona została aplikacja skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która wprowadza w świat sztuki.


Rodzice i ich pociechy mogą udać się w bajkową podróż, podczas której Leon Wyczółkowski i jego wierny towarzysz – pies Zbój – w jasny i obrazowy sposób zapoznają odbiorcę z terminologią związaną z plastyką. Kompozycja, faktura, kolor, perspektywa to tylko niektóre pojęcia, które ukryły się w pracowni Mistrza. Na szczęście nieustraszony Zbój, służy pomocą i pomaga w ich odnalezieniu i zrozumieniu.


Przyjazna grafika opracowana przez firmę Jimpenny zachęca do odsłony kolejnych ekranów, zaś treści powstałe przy konsultacji nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej nie przytłaczają nadmiarem informacji.


Zachęcamy do zabawy, tym bardziej iż zdobytą wiedzę można wykorzystać przy kolejnej wizycie na wystawie w Domu Leona Wyczółkowskiego (ul. Mennica 7), który znajduje się na Wyspie Młyńskiej.