Ferie zimowe w mieście wcale nie muszą być nudne! Jeśli nie masz jeszcze pomysłu jak spędzić ten czas, Muzeum Okręgowe przygotowało coś z myślą o Tobie! Zajęcia warsztatowe zaczynają się 19 stycznia i potrwają do 29 stycznia. Obowiązują zapisy.

Tegoroczna propozycja Ferii w Muzeum, skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 12 lat. Jeśli interesujesz się rzeźbą, tworzeniem animacji, malujesz albo lubisz konstruować zapisz się na warsztaty zimowe już teraz!

Muzealne zajęcia, obejmujące swoim zakresem różne techniki plastyczne, stanowią kreatywną i twórczą formę spędzenia wolnego czasu oraz doskonałą sposobność do rozwinięcia umiejętności plastycznych.

Uczestnicy tegorocznych warsztatów m.in. wybiorą się na spacer szlakiem bydgoskich kamienic, podczas warsztatu zamienią się w architektów i wykonają w glinie projekty fasad wybranych budynków. Jeden z warsztatów będzie poświęcony tworzeniu indywidualnej makiety z wizją miasta Bydgoszczy. Będzie to świetna okazja do tego, by każdy uczestnik zobrazował to jak odczuwa, widzi i co chciałby naprawić, zmienić bądź upiększyć w swoim mieście.

Ferie w Muzeum będą odbywać się od wtorku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00, w dniach 19 – 22 oraz 26 – 29 stycznia, w Spichrzach nad Brdą, ul. Grodzka 7-11. Zapisy prowadzone są pod numerami telefonów: 52 58 59 910 lub 914.