screen ze strony tripadvisor.com

Bydgoszcz znalazła się w dziesiątce najlepszych celów podróży po Polsce wg portalu TripAdvisor.

TripAdvisor to największa na świecie witryna turystyczna. Jej użytkownicy oceniają miejsca, hotele czy restauracje, które odwiedzili. Na tej podstawie portal przygotował zestawienie 10 polskich miast „wybranych przez miliony podróżnych” – jak głosi hasło. W rankingu na najlepsze cele podróży krajowych zwyciężył Kraków, na dalszych miejscach znalazły się: Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Zakopane, Szczecin, Łódź i Bydgoszcz. Zestawienie zamyka Kołobrzeg.

„Bydgoszcz urzeknie Cię swoją gotycką i secesyjną architekturą, XVIII-wiecznymi spichlerzami, brukowanymi uliczkami i kawiarenkami na świeżym powietrzu. Zakosztuj przyjemności rejsu po Brdzie, przejdź ulicami Starego Miasta albo zorganizuj piknik na Wyspie Młyńskiej. Wystawy sztuki, aktywna scena jazzowa, opera i wyjątkowa sala koncertowa podkreślają piękno Bydgoszczy, nadając jej kulturalny wymiar” – czytamy na stronie TripAdvisor.

Dla chcących odwiedzić Bydgoszcz, portal przygotował mini przewodnik zawierający informacje o atrakcjach naszego miasta oraz listę miejsc, w których warto zjeść i w których można się zatrzymać na nocleg.

zobacz: Bydgoszcz na TripAdvisor