Na Wyspie Młyńskiej zainstalowana została specjalna tablica pomagająca zapoznać się z jej najciekawszymi obiektami osobom niedowidzącym i niewidomym. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Plan Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy

 

Wyspa Młyńska stała się w ostatnich latach jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Przyciąga nie tylko bydgoszczan, ale również turystów. Teraz z jej niepowtarzalnym klimatem oraz atrakcjami będą mogły lepiej zapoznać się także osoby niewidome i niedowidzące. Zaprojektowano i wykonano specjalny plan dotykowy (barwnoreliefowy), który ustawiony został w sąsiedztwie Międzywodzia. Na planie przedstawione zostało zagospodarowanie Wyspy Młyńskiej i jej najważniejsze obiekty, pojawiły się nazwy w języku Braile’a. Plan wyposażony jest również w przyciski uruchamiające odtwarzanie opisów dźwiękowych oraz system naprowadzania.

 

Plan Wyspy Młyńskiej w BydgoszczyW ramach zamówienia przygotowanych zostanie też 30 planów dotykowych na formacie A3, które trafią do instytucji pracujących z osobami niewidomymi, także poza Bydgoszczą . Mają one zachęcać do odwiedzenia Wyspy Młyńskiej i informować o nowym rozwiązaniu dedykowanym osobom niepełnosprawnym.
Dodatkowo na poręczach trzech kładek oraz mostu na ul. Ku Młynom na poręczach wykonane zostaną kierunkowe nakładki dla osób niewidomych i niedowidzących. Znajdą się na nich informacje ułatwiające orientację oraz dojście do innych ważnych punktów na Starym Mieście .

Zobacz również:

-->> Wyspa Młyńska

-->> Bydgoskie kąpiele

-->> Legenda o skarbie na Wyspie

-->> Wenecka pralnia i farbiarnia

-->> Wyspa Młyńska - historia i teraźniejszość