Wiele osób myśli, że animacja to tylko bajki dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Znakomitym dowodem tego jest Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE - wydarzenie skoncentrowane na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym.

Czym są Animocje?

Szczególnie ważne dla organizatorów ANIMOCJI jest odważne stosowanie ciekawych i innowacyjnych rozwiązań sztuki animacji oraz nieszablonowe wykorzystywanie technik tradycyjnych. Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Pierwsze dwie edycje spotkały się z pozytywnymi ocenami mediów i widzów oraz samych artystów, którzy chętnie nadsyłają swoje filmy do festiwalowych konkursów.

Już pierwsze edycje dały widzom ANIMOCJI możliwość spotkania z ciekawą światową animacją. Podczas festiwalu zaprezentowano kilkadziesiąt wyselekcjonowanych animacji z kilkunastu krajów świata. Mimo młodego wieku, festiwal gościł już takie postaci, jak Mariusza Wilczyńskiego, Jerzego Armatę, Ninę Paley, Marca Ribę i Annę Solanas, Marka Skrobeckiego, Monikę Kuczyniecką, Jana Baleja i Michaela Carringtona, Martę Pajek, Wiolę Sowę, Kajetana Obarskiego i wielu innych.

Projekcje konkursowe uzupełniane są przez warsztaty filmowe, wystawy oraz dużą dawkę dobrej muzyki. 

animocje2021 bydgoszcz

 W 2023 roku festiwal odbędzie się w dniach 16-22 kwietnia.

Zobacz również:

-->> Cykliczne wydarzenia w Bydgoszczy

-->> Najważniejsze wydarzenia w Bydgoszczy w 2023 roku