Rzeka Muzyki to letni cykl koncertów nad Brdą w centrum Bydgoszczy. Jest to propozycja dla wszystkich turystów oraz mieszkańców Bydgoszczy, którzy na nowo chcą odkryć uroki zarówno muzyki klasycznej, jak i niebanalnej scenerii miasta nad Brdą

-->> z Kartą Turysty zwiedzasz taniej <<--

Bydgoszcz, Rzeka Muzyki, atrakcje nad Brdą

 

Rzeka Muzyki na stałe wpisała się już w wakacyjny kalendarz wydarzeń. Dzięki temu, Bydgoszcz kojarzona jest jako Miasto Muzyki na Wodzie, natomiast publiczność może spodziewać się zawsze dużych wrażeń podczas koncertów nad Brdą. Podczas wydarzenia na scenie występują muzycy, prezentując niekiedy zupełnie inne spojrzenie na powagę tzw. „kultury wysokiej”. 

W roku 2021 startujemy już 4 lipca. Na scenie Rzeki Muzyki zagra Orkiestra Samanta, jeden z najlepszych zespołów pieśni szantowych. W kolejne niedzielę zagrają Mikołaj Macioszczyk, Kasia Moś ze swoim recitalem, Ania Karwan, Future Folk, który zaprosi nas na zbójnicki after. Poza tym piosenki autorskie i niezapomniane przeboje Anny Jantar śpiewane przez Joannę Smajdor. Będzie też coś dla miłośników sztuki teatralnej – Stanisława Celińska z koncertem „Jesienna”. Dla fanów bluesa wystąpi Marcin Lipina. Rzekę Muzyki zakończymy w tym roku występem Agi B. z zespołem Tribute to Maanam – zapowiedział konferansjer Rzeki Muzyki, Jacek Pawlewski.

Koncerty będą odbywały się w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19:00. Zapraszamy!

 

Zobacz również:

-->> Inne cykliczne wydarzenia w Bydgoszczy

-->> Atrakcje turystyczne nad rzeką