Busker Fest, BydgoszczJuż po raz siódmy z początkiem wakacji na ulicach Bydgoszczy pojawią się buskerzy – artyści sztuk ulicznych - biorący udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Ulicznych "Busker Fest".  

 


Na program imprezy, organizowanej przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych "Mandragora" we współpracy z Miejskim Centrum Kultury, złożą się pokazy, przedstawienia, koncerty, happeningi i performance prezentowane na ulicach Bydgoszczy przez cyrkowców, klaunów, muzyków, akrobatów, kuglarzy i innych adeptów sztuki ulicznej. Festiwalowe  przystanki znajdą się  w ścisłym sercu  miasta: na ulicy Gdańskiej przed galerią handlową Drukarnia, w amfiteatrze na ulicy Mostowej, na barce Lemara oraz w miejscach spontanicznie wybieranych przez samych artystów.
Mieszkańcy Bydgoszczy bedą mieli niepowtarzalną możliwość podziwiać sztukę artystów z kilku państw. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in:
Franxi Natra (Włochy)
Tincho Fontalicio (Argentyna)
Cyrk Dosole (Francja/Polska)
Matteo Cifariello (Hiszpania)
Desparpajo Clown (Chile)
Deux á la Tâche (Włochy/Argentyna)
Just Edi (Polska)
Cynamony (Polska)
Tobiasz Cichoński (Polska)
Bill Bombadill  (Polska)
Pan Ząbek (Polska)
Bandit Queen Circus (Polska)
Teatr Dar (Polska)
Wieczorami artyści spotykać się będą z publicznością w klubie festiwalowym zorganizowanym w "Węgliszku" na koncertach i wspólnych jam sessions.
Festiwal będzie trwał od 4 do 5 lipca. Dla widzów, którzy parają się amatorsko którąkolwiek z form sztuki ulicznej i chcieliby swe umiejętności zaprezentować publicznie, utworzona będzie tzw. Open Stage czyli scena otwarta dla amatorów.  Chęć występu na tej scenie należy zgłosić do organizatora drogą mailową na adres: biuro@fundacjamandragora.pl
O niepowtarzalnym charakterze festiwalu decydują nie tylko zaproszeni do udzialu artyści, ale w dużym stopniu również bydgoska publiczność, z roku na rok coraz chętniej wchodząca w interakcje z artystami, stawiająca przed nimi zaskakujące wyzwania, spontanicznie biorąca udział w zabawie.
Zatem, drodzy Bydgoszczanie, najwyższy czas przygotować się na kolejną porcję wyśmienitej rozrywki w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej "Busker Fest".

miejsca występów artystów:
ul. Gdańska - plac przed Domem Mody "Drukarnia"
Amfiteatr, ul. Mostowa
Barka Lemara
klub "Węgliszek"
godziny występów: 13-21
organizator: Fundacja Inicjatyw Kulturalnych "Mandragora"
partner projektu: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej "Busker Fest" jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasta Bydgoszcz.

Więcej informacji na www.buskerfest.pl