Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Spotkanie oraz prezentacja projektu "In my garden" Magdaleny Hueckel

Gdzie?
Spotkanie oraz prezentacja projektu

Wydarzenie w ramach projektu Zachwyt. W praktyce indywidualnej i doświadczeniu zbiorowym.


Kontynuacją spotkania będą warsztaty z Iwoną Żyburską, na które zapraszamy 27 czerwca w tym samym miejscu o godzinie 17.30


Magdalena Hueckel
Artystka wizualna, badaczka, autorka filmów, fotografka teatralna. Jej prace wystawiane były na ponad 40 indywidualnych i ponad 60 zbiorowych wystawach w kraju i na świecie (m.in. w Tate Britain w Londynie, Circulation w Paryżu, Unseen Amsterdam, Vienna Art Fair, Center for Contemporary Art w Berlinie), znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz licznych kolekcjach prywatnych. Autorka albumów fotograficznych „Anima. Obrazy z Afryki 2005–2013” oraz HUECKEL/TEATR” (nominacje do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014 i 2016). Autorka dokumentacji kilkuset spektakli teatralnych, stale współpracuje z kilkunastoma teatrami w Polsce.


Współpracuje z Tomaszem Śliwińskim przy realizacji filmów jako współreżyserka, autorka scenariuszy i art director. Ich dokumentalny film “Nasza klątwa” otrzymał nominację do Oskara oraz kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Współautorka scenariusza do krótkometrażowego filmów "Ondyna", "Studium Chaosu", serialu "Kroniki zarazy", który otrzymał nagrodę główną w konkursie DIG IT na najlepsze działania teatralne w czasie pandemii COVID-19, współreżyserka filmu dokumentalnego o Narodowym Teatrze Starym, “Stary”.


Prezeska i założycielka Polskiej Fundacji CCHS „Zdejmij Klątwę”, uhonorowanej nagrodą EURORDIS Black Pearl Award 2020. Kuratorka i producentka projektu „Ondinata. Songs for Ondine”. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP, doktorantka UKEN w Krakowie, stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Sopot, Miasta Warszawa, laureatka nagrody Sopocka Muza dla Młodych Twórców, rezydentka Kolekcji Wrzesińskiej 2024 oraz programu NAWA STER 2023. W latach 2002–2004 tworzyła z Agatą Serafin duet fotograficzny hueckelserafin.


Udział w wydarzeniu jest darmowy.


Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Bydgoszcz


organizator: Fundacja W788
współorganizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem