Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
Budynek wzniesiony w XVIII w. na potrzeby pruskiej administracji. W budynku przechowywana jest poklasztorna biblioteka należąca niegdyś do bydgoskiego klasztoru bernardynów. Jest to najstarszy zachowany w mieścieksięgozbiór, którego początki sięgają schyłku XV w. Przed wejściem głównym do biblioteki znajduje się urocza rzeźba-fontanna "Dzieci bawiące się z gęsią".

 


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im.dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy jest samorządową wojewódzką instytucją kultury.Terenem działania obejmuje obszar województwa kujawsko-pomorskiego. 

Do głównych jej zadań należy: gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych, pełnienie funkcji ośrodka informacji biblioteczno-bibliograficznej, opracowywanie i publikowanie bibliografii regionalnej, organizowanie wypożyczeń międzybibliotecznych, sprawowanie opieki merytorycznej nad bibliotekami publicznymi województwa kujawsko-pomorskiego, współdziałanie z samorządami lokalnymi, bibliotekami innych sieci w kraju i za granicą w celu zaspokajania zróżnicowanych potrzeb czytelniczych, oświatowych, kulturalnych i informacyjnych mieszkańców regionu.


Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem