Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

„Nie bądź obojętny_a” czyli świat w dokumencie

Gdzie?
„Nie bądź obojętny_a” czyli świat w dokumencie

Informacje od Organizatora:
Zapraszamy na kolejne spotkanie przygotowane specjalnie dla seniorów w ramach cyklu "Sztuka w samo południe". Poprowadzi je Jakub Zalewski – reżyser, scenarzysta, twórca filmów dokumentalnych, fabularnych oraz teledysków. Pasjonat kina, podróży oraz zmian społecznych.
18 maja zakończyła się Jubileuszowa 20. edycja Millennium Docs Against Gravity. Festiwal, to święto kina dokumentalnego. Kolejny rok zawitał również do Bydgoszczy. Zapraszamy na spotkanie z jurorem bydgoskiego aneksu Jakubem Zalewskim. Porozmawiamy o kondycji współczesnego dokumentu z perspektywy festiwalowych projekcji.
Hasło tegorocznej edycji MDAG brzmi „Nie bądź obojętny_a” i odwołuje się do słynnych słów Mariana Turskiego, które stały się także hasłem obchodów 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim organizowanych przez Muzeum POLIN. Te słowa korespondują z misją Millennium Docs Against Gravity oraz prezentowanym na festiwalu od lat programem filmowym. To wyraz wartości, które towarzyszą festiwalowi od początku istnienia – uważności i wrażliwości (także językowej) na otaczających nas ludzi.
Podczas warsztatów obejrzymy także film „Druga strona” wyreżyserowany przez naszego gościa.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem