W upalne dni w okolicach Bydgoszczy można znaleźć wytchnienie nad jednym z okolicznych jezior. Poniżej przedstawiamy te najbardziej popularne.


Kąpielisko Pieczyska
Strzeżone kąpielisko Pieczyska znajduję się około 30 km na północ od Bydgoszczy. Wody Zalewu Koronowskiego stanowią atrakcyjny obszar turystyczno-wypoczynkowy. Pieczyska posiadają bogatą bazę turystyczną: ośrodki wypoczynkowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane zamki, karuzele dla dzieci, a także liczne punkty gastronomiczne. W okresie wakacji w Pieczyskach odbywają się imprezy sportowe i kulturalne. Dojazd nad Zalew Koronowski zapewniają PKS oraz prywatne busy, ale polecamy wybrać się tam rowerem. Dzięki poprowadzonej między Bydgoszczą a Koronowem drodze rowerowej, podróż będzie bardzo przyjemna. -->> Rowerem z Bydgoszczy nad Zalew Koronowski

Zalew Koronowski | Plaże i kąpieliska | kujawsko-pomorskie

Kąpielisko Samociążek
Kąpielisko położone nad Jeziorami Czarnym i Białym, które połączyły się w wyniku utworzenia Zalewu Koronowskiego, około 20 km od Bydgoszczy. Dojazd zapewnia PKS oraz prywatne busy. Dla aktywnych polecamy trasę rowerową - z Bydgoszczy wyjeżdżamy ścieżką rowerową w kierunku Koronowa, w Gościeradzu odbijamy w prawo (np. w ulicę Strumykową) i leśnymi oraz polnymi duktami docieramy do wiejskiej części Samociążka. Po drodze możemy odwiedzić elektrownię wodną.

Na miejscu mamy do wyboru dwa kąpieliska - wstęp na kąpielisko „Julia” jest płatny, na miejscu znajduję się m.in. boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy i wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne), parking strzeżony.
Wjazd na kąpielisko miejskie znajduje się vis-a-vis wylotu drogi prowadzącej od elektrowni. Plaża jest spokojna (trawiasta, z małą ilością piasku nad samym brzegiem) a wstęp na nią jest darmowy. 

Kąpielisko Piecki i Chmielniki
Kąpieliska położone są nad Jeziorem Jezuickim, 10 km od Bydgoszczy. Jadąc trasą na Inowrocław za Brzozą, należy skręcić w lewo. Można tu dojechać autobusem nr 99 komunikacji podmiejskiej, a także pociągiem albo autobusem PKS (ok. 20 minut). Na miejscu znajduje się: wypożyczalnia kajaków, łódek, rowerów wodnych oraz mała gastronomia.

Wybierając się do Chmielnik samochodem będziemy mogli skorzystać z dużego parkingu (płatny - 2 zł). 
Plaża jest w większości piaszczysta ale znajdą sie również miejsca do rozłożenia swojego koca na trawie. 
Wejście na kąpielisko jest płatne - 5 zł za cały dzień plażowania.

Kąpielisko Wąsosz
Kąpielisko zlokalizowane jest 15 km od Bydgoszczy w kierunku Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie DK5. Woda jest najczystsza z wszystkich jezior w województwie kujawsko pomorskim. Wypłycone i piaszczyste dno jest idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi. Na terenie ośrodka znajduje się plaża, tereny rekreacyjne, boisko do piłki nożnej , siatkowej. Wypożyczalnia sprzętu wodnego " Justyna" zaprasza po kajaki, rowery wodne i łodzie wioslowe. Plażowicze mogą skorzystać z infrastruktury gastronomicznej, restauracji serwującej dania kuchni polskiej, bikini baru, smażalni ryb. Na terenie ośrodka znajduje się Camping i pole namiotowe "Zielona Dolina " z pełną infrastrukturą sanitarną, przyłączami prądu i wody.


Kąpielisko Borówno
Kąpielisko położone nad jeziorem o tej samej nazwie, 10 km od Bydgoszczy w kierunku Gdańska. Skorzystać tu można z placu zabaw, boiska do gry w piłkę plażową, pola namiotowego, placu kempingowego oraz przebieralni. Wstęp płatny.

Zachęcamy do korzystania z darmowej aplikacji Bezpieczne Kąpieliska.Aplikacja informuje użytkowników o wszystkich dostępnych, bezpiecznych kąpieliskach na terenie naszego kraju kontrolowanych przez GIS. Podstawową funkcją jest znalezienie kąpieliska na mapie, z możliwością wyświetlenia informacji o nim - krótki opis, infrastruktura oraz galeria zdjęć. Aplikacji pozwala również na pokazanie trasy dojazdu z miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. 

Android: http://bit.ly/2xyEqda

iOS: https://apple.co/30lAN6M

zobacz również:

-->> Okolice Bydgoszczy

-->> Pobierz - folder Okolice Bydgoszczy (pdf)