W upalne dni w okolicach Bydgoszczy można znaleźć wytchnienie nad jednym z okolicznych jezior. Poniżej przedstawiamy te najbardziej popularne.


Kąpielisko Pieczyska
Strzeżone kąpielisko Pieczyska znajduję się około 30 km na północ od Bydgoszczy. Wody Zalewu Koronowskiego stanowią atrakcyjny obszar turystyczno-wypoczynkowy. Pieczyska posiadają bogatą bazę turystyczną: ośrodki wypoczynkowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane zamki, karuzele dla dzieci, a także liczne punkty gastronomiczne. W okresie wakacji w Pieczyskach odbywają się imprezy sportowe i kulturalne. Dojazd nad Zalew Koronowski zapewniają PKS oraz prywatne busy, ale polecamy wybrać się tam rowerem. Dzięki poprowadzonej między Bydgoszczą a Koronowem drodze rowerowej, podróż będzie bardzo przyjemna. -->> Rowerem z Bydgoszczy nad Zalew Koronowski

Zalew Koronowski | Plaże i kąpieliska | kujawsko-pomorskie

Kąpielisko Samociążek
Kąpielisko położone nad Jeziorami Czarnym i Białym, które połączyły się w wyniku utworzenia Zalewu Koronowskiego, około 20 km od Bydgoszczy. Dojazd zapewnia PKS oraz prywatne busy. Dla aktywnych polecamy trasę rowerową - z Bydgoszczy wyjeżdżamy ścieżką rowerową w kierunku Koronowa, w Gościeradzu odbijamy w prawo (np. w ulicę Strumykową) i leśnymi oraz polnymi duktami docieramy do wiejskiej części Samociążka. Po drodze możemy odwiedzić elektrownię wodną.

Na miejscu mamy do wyboru dwa kąpieliska - wstęp na kąpielisko „Julia” jest płatny, na miejscu znajduję się m.in. boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy i wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne), parking strzeżony.
Wjazd na kąpielisko miejskie znajduje się vis-a-vis wylotu drogi prowadzącej od elektrowni. Plaża jest spokojna (trawiasta, z małą ilością piasku nad samym brzegiem) a wstęp na nią jest darmowy. 

Kąpielisko Piecki i Chmielniki
Kąpieliska położone są nad Jeziorem Jezuickim, 10 km od Bydgoszczy. Jadąc trasą na Inowrocław za Brzozą, należy skręcić w lewo. Można tu dojechać autobusem nr 99 komunikacji podmiejskiej, a także pociągiem albo autobusem PKS (ok. 20 minut). Na miejscu znajduje się: wypożyczalnia kajaków, łódek, rowerów wodnych oraz mała gastronomia.

Wybierając się do Chmielnik samochodem będziemy mogli skorzystać z dużego parkingu (płatny - 2 zł). 
Plaża jest w większości piaszczysta ale znajdą sie również miejsca do rozłożenia swojego koca na trawie. 
Wejście na kąpielisko jest płatne - 5 zł za cały dzień plażowania.

 

Kąpielisko Wąsosz
Kąpielisko zlokalizowane jest 15 km od Bydgoszczy w kierunku Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie DK5. Woda jest najczystsza z wszystkich jezior w województwie kujawsko pomorskim. Wypłycone i piaszczyste dno jest idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi. Na terenie ośrodka znajduje się plaża, tereny rekreacyjne, boisko do piłki nożnej , siatkowej. Wypożyczalnia sprzętu wodnego " Justyna" zaprasza po kajaki, rowery wodne i łodzie wioslowe. Plażowicze mogą skorzystać z infrastruktury gastronomicznej, restauracji serwującej dania kuchni polskiej, bikini baru, smażalni ryb. Na terenie ośrodka znajduje się Camping i pole namiotowe "Zielona Dolina " z pełną infrastrukturą sanitarną, przyłączami prądu i wody.


Kąpielisko Borówno
Kąpielisko położone nad jeziorem o tej samej nazwie, 10 km od Bydgoszczy w kierunku Gdańska. Skorzystać tu można z placu zabaw, boiska do gry w piłkę plażową, pola namiotowego, placu kempingowego oraz przebieralni. Wstęp płatny.

Kąpielisko Cekcyn

Sezon kąpielowy: 27/06/2020 - 30/08/2020
Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00
Adres: Cekcyn, Cisowa
Akwen: Jezioro Wielkie Cekcyńskie
Długość linii brzegowej: 60 m
Dodatkowe informacje: wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, na kąpielisku jest pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, wydzielone miejsca na grill/ognisko, punkt czerpania wody, dostępne dla osób niepełnosprawnych, kosze na śmieci, toaleta, natryski, przebieralnie, maszt z flagą WOPR, ratownik, miejsce do kąpieli dla dzieci, miejsce na plaży dla dzieci, zakaz wprowadzania zwierząt domowych, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

Kąpielisko Gostycyn

Sezon kąpielowy: 1/07/2020 - 31/08/2020
Godziny otwarcia: 11:00 - 19:00
Adres: Gostycyn, Pilska
Akwen: Jezioro Środkowe
Długość linii brzegowej: 60 m
Dodatkowe informacje: wyznaczona strefa w wodzie, na kąpielisku jest pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, dostępne dla osób niepełnosprawnych, kosze na śmieci, toaleta, przebieralnie, maszt z flagą WOPR, ratownik, miejsce do kąpieli dla dzieci, zakaz wprowadzania zwierząt domowych, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

Wąsosz koło Szubina. Kąpielisko Wąsoskie

Sezon kąpielowy: 20/06/2020 - 30/08/2020
Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00
Adres: Wąsosz
Akwen: Jezioro Wąsoskie
Długość linii brzegowej: 100 m
Dodatkowe informacje: wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, na kąpielisku jest pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, wydzielone miejsca na grill/ognisko, kosze na śmieci, toaleta, przebieralnie, ratownik, miejsce do kąpieli dla dzieci, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

 

Chełmno. Jezioro Starogrodzkie

Sezon kąpielowy: 20/06/2020 - 31/08/2020
Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00
Adres: Chełmno, Jastrzębskiego
Długość linii brzegowej: 95 m
Dodatkowe informacje: teren ogrodzony, wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, na kąpielisku jest pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, wydzielone miejsca na grill/ognisko, punkt czerpania wody, dostępne dla osób niepełnosprawnych, kosze na śmieci, toaleta, natryski, przebieralnie, ratownik, miejsce na plaży dla dzieci, zakaz wprowadzania zwierząt domowych, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

Więcbork. Plaża miejska

Sezon kąpielowy: 27/06/2020 - 31/08/2020
Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00
Adres: Więcbork
Akwen: Jezioro Więcborskie
Długość linii brzegowej: 50 m
Dodatkowe informacje: wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, na kąpielisku jest pomost, molo, punkt czerpania wody, kosze na śmieci, toaleta, natryski, przebieralnie, maszt z flagą WOPR, ratownik, miejsce na plaży dla dzieci, zakaz wprowadzania zwierząt domowych, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

Plaża Miejska w Chełmży

Sezon kąpielowy: 27/06/2020 - 30/08/2020
Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00
Adres: Chełmża, Łazienna
Akwen: Jezioro Chełmżyńskie
Długość linii brzegowej: 52 m
Dodatkowe informacje: na kąpielisku jest pomost, molo, punkt czerpania wody, dostępne dla osób niepełnosprawnych, kosze na śmieci, toaleta, przebieralnie, maszt z flagą WOPR, ratownik, miejsce do kąpieli dla dzieci, miejsce na plaży dla dzieci, zakaz wprowadzania zwierząt domowych, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

Kąpielisko nad Jeziorem Pakoskim w Janikowie

Sezon kąpielowy: 27/06/2020 - 30/08/2020
Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00
Adres: Janikowo, Główna 42 Janikowo
Akwen: Jezioro Pakoskie
Długość linii brzegowej: 50 m
Dodatkowe informacje: wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, dostępne dla osób niepełnosprawnych, kosze na śmieci, toaleta, maszt z flagą WOPR, ratownik, zakaz wprowadzania zwierząt domowych, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

Plaża Miejska w Sępólnie Krajeńskim

Sezon kąpielowy: 27/06/2020 - 31/08/2020
Godziny otwarcia: 11:00 - 19:00
Adres: Sępólno Krajeńskie
Akwen: Jezioro Sępoleńskie
Długość linii brzegowej: 55 m
Dodatkowe informacje: wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, na kąpielisku jest pomost, molo, możliwość cumowania sprzętu wodnego, kosze na śmieci, toaleta, przebieralnie, maszt z flagą WOPR, ratownik, miejsce do kąpieli dla dzieci, miejsce na plaży dla dzieci, zakaz wprowadzania zwierząt domowych, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

 

Kąpielisko "Cypel"

Sezon kąpielowy: 1/07/2020 - 31/08/2020
Godziny otwarcia: 10:00 - 18:00
Adres: Kruszwica
Akwen: Jezioro Gopło
Długość linii brzegowej: 44 m
Dodatkowe informacje: wyznaczona strefa w wodzie, strefa na plaży do rekreacji i sportu, na kąpielisku jest pomost, molo, dostępne dla osób niepełnosprawnych, kosze na śmieci, toaleta, przebieralnie, maszt z flagą WOPR, ratownik, miejsce na plaży dla dzieci, zakaz wprowadzania zwierząt domowych, do wglądu regulamin kąpieliska, tablica informacyjna.

 

 

Zachęcamy do korzystania z darmowej aplikacji Bezpieczne Kąpieliska.Aplikacja informuje użytkowników o wszystkich dostępnych, bezpiecznych kąpieliskach na terenie naszego kraju kontrolowanych przez GIS. Podstawową funkcją jest znalezienie kąpieliska na mapie, z możliwością wyświetlenia informacji o nim - krótki opis, infrastruktura oraz galeria zdjęć. Aplikacji pozwala również na pokazanie trasy dojazdu z miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. 

Android: http://bit.ly/2xyEqda

iOS: https://apple.co/30lAN6M

zobacz również:

-->> Okolice Bydgoszczy

-->> Pobierz - folder Okolice Bydgoszczy (pdf)