Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koncert grupy REMONT

Gdzie?
Koncert grupy REMONT

wstęp: 10 zł   (w dniu koncertu na bramce 20 zł)


Remont to jedna z pierwszych undergroundowych formacji muzycznych w Bydgoszczy.
Zespół tworzą:  wokalistka Justyna Speier-Fudzińska, perkusista Zbigniew Lodziński, basista Krzysztof Roehle, saksofonista Jarosław Głowski i gitarzysta Janusz Jabłoński.
Remont powstał na początku lat 80-tych XX wieku z inicjatywy gitarzysty Macieja Kamińskiego oraz perkusisty Jacka Molendy. Od roku 1984 po kilku roszadach instrumentalnych i personalnych zespół występował w składzie: Maciej Kamiński – gitara, Jacek Molenda – perkusja, Jarosław Głowski – saksofon, Zbigniew Górecki – wokal, Janusz Jabłoński – gitara basowa.
Muzycznie grupa od początku orbitowała wokół punka, ska, reggae i 2 Tone. W 1986 roku z powodu dywersyjnych działań Ludowego Wojska Polskiego, które powołało w swoje szeregi obu gitarzystów oraz perkusistę zespół zawiesił swoją działalność. Jak się okazało aż na 37 lat.
Pod koniec 2022r. Remont wyszedł z okresu hibernacji, odradzając się w nieco zmienionym składzie. Muzyczne korzenie Remontu niezmiennie sięgają do punkowych źródeł, co sprawia nam, a mamy też nadzieje, że i naszym słuchaczom wiele radości.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem