Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Spotkanie historyczne: Śladami przodków ku przyszłości

Gdzie?
Spotkanie historyczne: Śladami przodków ku przyszłości

Informacja od Organizatora:
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Pracownia Terenowa w Toruniu Narodowego Instytutu Dziedzictwa zapraszają na spotkanie  z Anną Baran z Pracowni Terenowej w Toruniu Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz zaproszonymi gośćmi.
Świat biegnie do przodu i nieustannie zmienia się. W każdej społeczności jest zakorzenione poczucie lokalnej tożsamości. Fundamentem identyfikacji z rodzinnymi stronami są zwyczaje, obrzędy i umiejętności. Zapraszamy na spotkanie, które przybliży fenomen niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Czym jest? Jakie jego przykłady odnajdujemy w Polsce, a jakie stanowią o bogactwie kulturowym województwa kujawsko-pomorskiego? Dlaczego warto je chronić? Spotkanie będzie stanowić wstęp do wrześniowych obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2023 odbywających się pod hasłem „Żywe dziedzictwo. Tradycje od pokoleń”. Zwraca ono naszą uwagę na swoiste relacje z przodkami, bez których nie byłoby nas tu i teraz.
Moderatorami spotkania będą przedstawiciele regionalnego koordynatora EDD w kujawsko-pomorskim.
wstęp wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń    
odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki     aplikacji mobilnej       (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem