Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Koloryt gwary miejskiej - wykład prof. dr. hab. Andrzeja S. Dyszaka

Gdzie?
Koloryt gwary miejskiej - wykład prof. dr. hab. Andrzeja S. Dyszaka

Informacje od Organizatora:
Razem z Fundacją Tu Kultura zapraszamy do wsłuchania się w opowieść prof. dr. hab. Andrzeja S. Dyszaka, dzięki któremu poznamy zarówno niecodzienne słowa, jak i całe zwroty regionalnej mowy. Dowiemy się, co znaczą takie wyrażenia, jak  gzub, rychtować się czy drykować.
prof. dr. hab. Andrzej S. Dyszak – językoznawca, nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalizujący się w  gwarze miejskiej Bydgoszczy, gwarze środowiskowej oraz języku współczesnej prozy i poezji polskiej. Autor małego słownika gwary bydgoskiej pt. “Jak mówili bydgoszczanie”, wydanego staraniem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, oraz monografii pt. “Gwara miejska bydgoszczan”.
Uzupełnieniem spotkania będzie wernisaż wystawy niecodziennych dzieł sztuki – obejrzymy gwarowe plakaty liternicze oraz prace hafciarskie, które powstaną podczas warsztatów i stworzą scenografię do fotografowania się w betach. Dzięki spotkaniom pod wspólnym hasłem A może by tak gwarą nie tylko pielęgnujemy lokalne dziedzictwo, ale również budujemy poczucie przynależności do naszej małej ojczyzny.
Kiedy?
14.04.2023 r., godz. 18:00-21:00
Gdzie?
sala konferencyjna, pierwsze piętro
Dla kogo?
dla wszystkich
Cena:
bezpłatnie
Zapisy:
https://bilety.mlynyrothera.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=5561&idt=3f4ad1d25465a281d562572a7c418162&d=3&idl=1&idg=7


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem