- Bardzo się cieszę, że Kultura Na Widoku dotarła do Bydgoszczy. To bardzo potrzebna i cenna inicjatywa. Zachęcam Państwa – korzystajmy tylko z legalnych źródeł kultury niezależnie czy chodzi o muzykę, film czy książkę. Pokażmy wszyscy, że zależy nam na kulturze i jej twórcach – mówił podczas niedzielnej inauguracji prezydent Rafał Bruski.
Gośćmi promującymi w Bydgoszczy projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w cyfrowym wydaniu byli Magdalena Polkowska oraz Antoni Królikowski.

Warto wiedzieć:
Kultura Na Widoku, to pięć "regałów", czyli multimedialnych instalacji. Na każdym z czterech regałów znajdują się okładki: płyt, filmów, gier komp. i książek, a piąty regał to historia. Treści dostępne na regałach: od Idy, Bogów, Kinomatografa/T. Bagińskiego, albumów D. Podsiadło, N. Kukulskiej, A. Rojka po Księgi Jakubowe O. Tokarczuk,Blade Runner'a P. K. Dicka z m.in. R. Więckiewiczem, A. Chyrą nagranego w technice binauralnej, można pozyskać poprzez sczytanie QR kodów na dowolne urządzenie mobilne, oczywiście wyłącznie z legalnych źródeł.
Każda instalacja zawiera router, który pozwala na korzystanie z darmowego dostępu do WiFi. W tym roku Kultura Na Widoku zagości w 45 lokalizacjach przestrzeni publicznej (28 miast) w całej Polsce, również na 14 najważniejszych festiwalach muzycznych i filmowych takich jak: Life Festiwal w Oświęcimiu, Opener Festiwal czy Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni.

Projekt Kultura na Widoku będzie dostępny dla bydgoszczan (ekspozycja znajduje się na Starym Rynku) do 27 czerwca.