Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Spacer badawczy nad Kanałem Bydgoskim

Gdzie?
Spacer badawczy nad Kanałem Bydgoskim

Do 28 czerwca trwają konsultacje społeczne planów dalszej rewitalizacji otoczenia Kanału Bydgoskiego. W ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele inwestycji, które pozwalają przywracać tym terenom rekreacyjne funkcje. Dalszy kierunek działań określą bydgoszczanki i bydgoszczanie. We wtorek (18 czerwca) zapraszamy na spacer badawczy z udziałem m.in. autora wstępnej koncepcji rewitalizacji.


Wstępna koncepcja zagospodarowania otoczenia Kanału Bydgoskiego przedstawiona została radom osiedli oraz stowarzyszeniom mieszkańców w grudniu ubiegłego roku. Wprowadziliśmy do niej pierwsze korekty. Teraz konsultujemy ją z mieszkańcami. W konsultacjach mogą się wypowiedzieć wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. Dokument wyznaczy docelowe kierunki zagospodarowania terenu. Wszystkie nowe inwestycje, także projekty zgłaszane w ramach BBO, będą musiały być zgodne z powstającym opracowaniem.


Najlepszy czas na uwagi, badawczy
Celem konsultacji jest zebranie uwag mieszkańców dotyczących koncepcji zagospodarowania terenu przy Kanale Bydgoskim. Mają one zasięg ogólnomiejski. Odbywają się w terminie od 7 do 28 czerwca 2024 roku. To najlepszy moment na zgłoszenie swoich uwag oraz zapoznanie się z proponowanymi rozwiązaniami. Opinie mieszkańcy będą mogli wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej na stronie www.bydgoszcz.pl/kanal.

Już w najbliższy wtorek (18 czerwca) o godzinie 17 organizujemy również spacer badawczy z udziałem kustosza Muzeum Kanału Bydgoskiego Tomasza Izajasza oraz autora koncepcji Janusza Pulikowskiego. Spotkamy się przed Muzeum Kanału Bydgoskiego przy ul. Staroszkolnej 10. Miejsce będzie oznaczone winderami „Bydgoskich Konsultacji”.  Będzie także okazja stacjonarnie wypełnić ankietę konsultacyjną. Spacer zakłada omówienie najciekawszych elementów koncepcji na trasie prowadzącej od ul. Wrocławskiej do stadionu KS Gwiazda na Miedzyniu. Pokonanie tej trasy zajmie około 2 godzin.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem