Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Emilia Pawłowska akustycznie - koncert

Gdzie?
Emilia Pawłowska akustycznie - koncert

Wystąpią: Emilia Pawłowska – wokal, Igor Nowicki – piano, Maciej Olesiński – gitara akustyczna, Tomasz Skrętkowski – instrumenty perkusyjne. Obecna będzie poetka, autorka tekstów Alina Rzepecka. Podczas koncertu artystka zaprezentuje wybrane utwory z albumu Czas nas uczy pogody oraz  z autorskiego albumu Niebo nad jeziorem.


Emilia Pawłowska – śpiewa, komponuje, tworzy przestrzeń do rozmów o wrażliwości. W 2019 roku nagrała płytę Czas nas uczy pogody, na której znalazły się autorskie interpretacje polskich przebojów w aranżacjach Roberta Wiórkiewicza. Płyta zdobyła wielu fanów i została doceniona przez media. W 2021 roku przy współpracy m.in. z Adamem Lemańczykiem i zaprzyjaźnionymi poetkami Anną Szucą i Aliną Rzepecką nagrała płytę Niebo nad jeziorem, która została wydana przez wydawnictwo SOLITON.


„Niebo nad jeziorem jest niezwykle osobistym, poetyckim wyzwaniem i ciekawie opracowanym, muzycznym objawieniem kompozytorskim. Utrzymane z nostalgicznym nastroju kompozycje Emilii Pawłowskiej i Adama Lemańczyka stanowią mocne, emocjonalne odniesienie do poezji Anny Szucy i Aliny Rzepeckiej. Jest w tej sesji sporo »jazzowej kobiecości«, która może być wypełnieniem każdego nastroju. Precyzyjnie zaaranżowane brzmienie jest ważnym atrybutem nagrania i staje się równoważną strukturą całej tej pięknej, poetycko-muzycznej opowieści” (Dionizy Piątkowski, jazz.pl)


Wstęp wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem