Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Psychologiczne mechanizmy obronne, czyli jak radzimy sobie z problemami - wykład

Gdzie?
Psychologiczne mechanizmy obronne, czyli jak radzimy sobie z problemami - wykład

Psychologiczne mechanizmy obronne, czyli jak radzimy sobie z problemami – wykład dr. nauk med. Macieja Klimarczyka, z cyklu Psyche znaczy mózg.


Kiedy jesteśmy w stanie sami stawić czoła naszym problemom i jak rozpoznać ten moment, gdy bezwzględnie potrzebujemy pomocy lekarza?


Każdy z nas, choć w różnym stopniu, napotyka w swoim życiu rozmaite trudności, zmaga się z negatywnymi emocjami i stresem. Nie jesteśmy jednak wobec nich zupełnie bezbronni.  Psychologiczne mechanizmy obronne to zwykle nieświadome sposoby unikania i redukowania potencjalnie zagrażających nam uczuć jak strach czy lęk. Z jednej strony niezastąpione dla utrzymania równowagi psychicznej, z drugiej nadmiernie i nieadekwatnie stosowane mogą być źródłem problemów psychicznych. Wizyta u lekarza nie zawsze jest konieczna, jednak zdarza się, że jest ona niezbędna. Prelegent przybliży uczestnikom wykładu mechanizmy obronne, w które wyposażona jest nasza psychika i postara się odpowiedzieć na pytania publiczności.


Dr Maciej Klimarczyk – psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta, ukończył Akademię Medyczną im. Rydygiera w Bydgoszczy (obecnie Collegium Medicum UMK) oraz Wydział Medycyny Universita` di Perugia. Odbył staże zagraniczne w Harvard Medical School w Bostonie oraz Bangor Mental Health Institute w Bangor (USA). Specjalizację z psychiatrii uzyskał w Klinice Psychiatrii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizację z seksuologii w Zakładzie Seksuologii Medycznej, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie – kierownik specjalizacji – prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym –praca doktorska na podstawie badań nad lękiem napadowym. Doświadczenie zdobywał w Poradni Leczenia Zaburzeń Pamięci, Kliniki Psychiatrii CM UMK w Bydgoszczy. Autor thrillerów psychologicznych pt. „Śpiewaczka” i „Prokuratorka”.


Liczba miejsc ograniczona. Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet: bilety.muzeum.bydgoszcz.pl w zakładce Wydarzenia. Decyduje kolejność zakupu!


wstęp: 10 zł od osoby


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem