Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Muzeum Okręgowe - Gdańska 4

Po 12 latach czas na nową historię. Muzeum Okręgowe otwiera ponownie swoje podwoje na Gdańskiej 4.


Od kwietnia zwiedzający mają okazję w pełni poznać efekty prowadzonego od 2016 roku remontu konserwatorskiego i rozbudowy placówki. Do zwiedzania została udostępniona premierowa odsłony wystawy sztuki współczesnej: OBRAZY NIE-/RZECZYWISTOŚCI. Ekspozycja prezentuje wypowiedzi twórcze,w kontekście zarówno inspiracji panującymi ideami, jak i prób wypracowania własnych dróg artystycznych. Znajdą się na niej prace takich artystów, jak m.in.: Ryszard Winiarski, Henryk Stażewski, Mieczysław Wejman, Andrzej Wróblewski, Teresa Pągowska, Jan Cybis, czy Józef Czapski.


Chcemy, by odnowiony i rozbudowany gmach główny Muzeum Okręgowego, ulokowany przy reprezentacyjnej ulicy Bydgoszczy, stał się na powrót jej wizytówką. Realizacja projektu pozwoliła nam uchronić dziedzictwo kulturalne naszego miasta i przywrócić dawną świetność, pochodzącemu z XVII wieku, zabytkowemu budynkowi. Naszym celem było również ułatwienie dostępu do dóbr kultury i sztuki szerszemu gronu odbiorców – zarówno poprzez zagwarantowanie pełnej dostępności architektonicznej i funkcjonalnej, jak i poprzez wprowadzenie bogatego programu wystawienniczego, kulturowego i edukacyjnego, który, mamy nadzieję, już wkrótce będzie mógł być w pełni realizowany.


Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem