Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Kameralnie... - koncert

Gdzie?
Kameralnie... - koncert

Wykonawcy:
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis
Dominika Przech skrzypce
Szymon Morus dyrygent


Repertuar:
Max Reger – Lyrisches Andante
Jan Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042
Maciej Zakrzewski – Air de cour na orkiestrę smyczkową
Marco Enrico Bossi – Intermezzi Goldoniani


Max Reger – miłośnik J.S. Bacha, mistrz formy wariacyjnej i lirycznej miniatury instrumentalnej. Uważany za największego po Bachu kompozytora muzyki organowej. W jego twórczości znajdziemy również utwory kameralne i symfoniczne. Podczas koncertu usłyszymy Lyrisches Andante ­– popisowy utwór na orkiestrę smyczkową zakończony burleską.


Koncert skrzypcowy E-dur J.S. Bacha powstał w 1720 roku. Charakteryzuje się bardzo szlachetnym, wspólnym muzykowaniem instrumentu solowego i orkiestry. Partia skrzypiec konsekwentnie unika nastawionego na efekt, wirtuozowskiego zacięcia charakterystycznego dla współczesnych Bachowi kompozytorów włoskich. Partię solo na skrzypcach zagra bydgoszczanka – Dominika Przech – laureatka międzynarodowych konkursów oraz festiwali muzycznych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Estonii, Rumunii.


Air de cour to utwór Macieja Zakrzewskiego – przedstawiciela kompozytorów młodego pokolenia, na co dzień związanego z Akademią Muzyczną w Gdańsku. W swoim dorobku posiada utwory z muzyki instrumentalnej, wokalno-instrumentalnej, kameralnej i filmowej.


Intermezzi Goldoniani Marco Enrico Bossi, włoskiego organisty, kompozytora i dyrygenta powstało w 1905 roku. Początkowo była to suita fortepianowa, później napisał ją również w wersji na orkiestrę smyczkową. Bossi był mistrzem w łączeniu różnych stylów muzycznych, a jego Intermezzi Goldoniani to piękny przykład połączenia stylu klasycznego z romantycznymi wpływami.


Koncertem zadyryguje Szymon Morus – dyrektor Festiwalu Sopot Classic, nowy dyrektor Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem