Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy
Filharmonia Pomorska

Historia Filharmonii sięga 1953 roku, jej neoklasycystyczny gmach został zaprojektowany przez architekta Stefana Klajbora. Znajduję się w otoczonej parkiem muzycznej dzielnicy Bydgoszczy wraz z Akademią Muzyczną i Teatrem Polskim. Budynek posiada salę koncertową na 880 miejsc z genialną, słynną w świecie akustyką, salę kameralną na 200 i foyer koncertowe na 170 miejsc.


We foyer głównym i holach bocznych podziwiać można bogate zbiory filharmoniczne portretów rzeźbiarskich słynnych kompozytorów oraz unikatowe gobeliny tkane na zamówienie Filharmonii. Znaczące miejsce zajmują także obrazy wybitnego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego.


Filharmonia Pomorska zaliczana jest dziś do czołowych instytucji muzycznych kraju. Posiada dwa etatowe zespoły artystyczne. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej powstała w 1946, a swym rodowodem sięga okresu międzywojennego i istniejącej wówczas Miejskiej Orkiestry Symfonicznej, zaś Capella Bydgostiensis pro Musica Antiqua, powstała w 1962 i była jednym z pierwszych w kraju zespołów prezentujących muzykę dawną na instrumentach z epoki i ich kopiach.

Sale w filharmonii:

sala widowiskowa: 880 miejsc
sala kameralna: 200 miejsc
foyer: 150 miejsc


 

 

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem