Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje - warsztaty z historykiem

Gdzie?
Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje - warsztaty z historykiem

Informacje od Organizatora:
Wartości rodzinne są dla Polaków jednymi z najważniejszych. Pielęgnujemy rodzinne tradycje, zachowujemy pamiątki po przodkach, archiwizujemy dokumenty lub opowieści przekazane przez nestorów rodziny. Bywa jednak, że chcemy dowiedzieć się czegoś więcej o rodzinie i jej pochodzeniu, jednak nie ma już możliwości wydobycia faktów z przeszłości spośród żyjących członków rodziny. Wówczas z pomocą przychodzą nam badania genealogiczne. Powszechna cyfryzacja wielu zasób historycznych pozwala nam dziś prowadzić poszukiwania rodowe samodzielnie. Trzeba tylko umiejętnie korzystać z dostępnych narzędzi.
Mając na uwadze potrzeby związane z poszukiwaniem korzeni rodzinnych, chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty genealogiczne: „Rodzina bez tajemnic. Jak rozszyfrować rodzinne koligacje”. W ramach zajęć odbędą się 4 spotkania z naszym historykiem, który wprowadzi Państwa w arkana sztuki poszukiwań genealogicznych. Uczestnicy uzyskają podstawową wiedzę w zakresie utrwalenia i odtworzenia historii rodziny, dowiedzą się jak i gdzie poszukiwać informacji o przodkach, jak korzystać z zasobów bibliotek oraz archiwów cyfrowych.
Cykl spotkań zaplanowany jest na kolejne środy tj. 22 listopada, 29 listopada, 6 grudnia oraz 13 grudnia 2023 roku. Miejsce spotkań: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Godzina: 17:30.
Udział w warsztatach jest płatny: 25 zł od osoby za cały cykl. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: zabytki@kpck.pl Potwierdzenie zapisu na warsztaty wysyłamy w ciągu 48 godzin. Płatności dokonują Państwo zgodnie z instrukcją otrzymaną wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia (!). Zapisy trwają do 21 listopada 2023 roku, lub wyczerpania miejsc wolnych.


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem