Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Święto kujawsko-pomorskich terytorialsów. Parada wojskowa i pokazy w Myślęcinku

Gdzie?
Święto kujawsko-pomorskich terytorialsów. Parada wojskowa i pokazy w Myślęcinku

W sobotę (23 września) w Myślęcinku 5. rocznicę powstania świętuje 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. Będą zmiany w organizacji ruchu.
Defilada i piknik wojskowy – to najważniejsze elementy święta 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Rozpoczną się w sobotę (23 września) o godz. 11 – wtedy na ulicy Gdańskiej na wysokości Myślęcinka wyruszy defilada, w której wezmą udział żołnierze i sprzęt wojskowy: czołgi LEOPARD i ABRAMS, armatohaubice samobieżne KRAB, moździerz samobieżny RAK.
Z kolei na myślęcińskiej polanie Różopole odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego. Pojazdy będzie można zobaczyć, wejść do nich i zrobić sobie przy nich zdjęcie.  Zaplanowano  wystawienie m.in.: śmigłowca Mi-17, MRAP- opancerzonego samochodu patrolowego, kołowego transportera opancerzonego ROSOMAK, M120 RAK- moździerza samobieżnego, POPRAD- samobieżnego, przeciwlotniczego zestawu rakietowego, WR-40 LANGUSTA- samobieżnej wyrzutni wieloprowadnicowej, K239 CHUNMU- południowokoreańskiego systemu artylerii rakietowej, czołgu LEOPARD 2A5, JELCZA 442.32 i STARA 266M2. Dodatkowo zaplanowano szereg atrakcji, dla najmłodszych jak również koncert zespołów Barss Band i Partyzantki.
Zmiany w ruchu
W związku z planowanymi uroczystościami, od 21 do 23 września wprowadzone zostaną zmiany w istniejącej  organizacji ruchu na ul. Rekreacyjnej i ul. Gdańskiej. Informuje o tym ZDMiKP.
Od czwartku (21 września) godz. 20.00 wprowadzone zostaną zakazy parkowania na ul. Rekreacyjnej.
W piątek (22 września) od godz. 8.00 zostanie wyłączony z funkcjonowania buspas na ul. Gdańskiej.
Około godz. 18.00 ul. Rekreacyjna zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego. Ruchem na tym odcinku będzie kierować Policja i Żandarmeria Wojskowa.
W sobotę (23 września) od godz. 8.00 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego ul. Gdańskiej na odcinku od ul. Modrzewiowej do ul. Jeździeckiej. Dostęp do ulicy będzie miało wyłącznie wojsko i pojazdy uprzywilejowane.
– Z uwagi na bezpieczeństwo prosimy o bezwzględne stosowanie się do nowego oznakowania na ulicach objętych czasową organizacją ruchu – podkreślają drogowcy.
Stała organizacja ruchu na ul. Gdańskiej zostanie przywrócona w sobotę w godzinach popołudniowych.
W związku z planowanymi uroczystościami, w sobotę wprowadzone będą też zmiany na trasie przejazdu linii autobusowych 52, 93 i 94. Ruch tramwajowy bez zmian.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
     odbywających się w      Bydgoszczy      miej zawsze pod ręką dzięki      aplikacji mobilnej      (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres      wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem