Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy
Park Myślęcinek

Będąc w Bydgoszczy warto zrobić chwilę wytchnienia i zrelaksować się korzystając z atrakcji i przestrzeni Leśnego Parku Kultury i Wypocznynku, potocznie zwanym Myślęcinkiem (od nazwy wsi). Jest to największy park miejski w Polsce o powierzchni 830 hektarów. Oddalony jest od ścisłego centrum miasta zaledwie o 5 km. W parku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych jak i dla starszych. W okresie letnim skorzystać można z atrakcji lunaparku, Zaginionego Świata (park dinozaurów) oraz Markoświata (park wielkich owadów). Dużą uciechą dla młodzieży będzie z pewnością park linowy z tyrolką czy skatepark. Dorośli z pewnością docenią piękno Ogrodu Botanicznego, położonego w malowniczej dolinie. Ciekawostką parku jest górski wodospad znajdujący się w Alpinarium. Warto też odwiedzić myślęcińskie zoo. Poza niedźwiedziami, wilkami i borsukami czekają tam też zwierzęta ze świata, takie jak lama, lemur czy małpa.  


Kiedy: Leśny Park Kultury i Wypoczynku jest otwarty cały rok, jednak poszczególne jego atrakcje działają w zależności od sezonu. 

 

Gdzie: Myślęcinek jest nieco oddalony od centrum miasta. Do parku wybrać się można samochodem. Wtedy należy go pozostawić na parkingu przy pętli tramwajowej lub dalej, przy ZOO. Niezmotoryzowani skorzystać mogą z komunikacji miejskiej wybierając autobus nr 52, który kursuje co godzinę z przystanku przy ZOO. 

 

Cena: aktualne ceny atrakcji znajdują się na stronie parku: www.myslecinek.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem