Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

1 Runda Kartingowych Mistrzostw Polski i WSDiM

Gdzie?
1 Runda Kartingowych Mistrzostw Polski i WSDiM

The Rotax MAX Challenge™ (RMC) to formuła profesjonalnych wyścigów kartingowych z wykorzystaniem silników 125 Rotax Max. Właścicielem i organizatorem zawodów jest BRP oraz jej dystrybutorzy, KSP w przypadku Polski. Zawody zostały zatwierdzone przez CIK- FIA (Międzynarodową Komisję Kartingową / Federation Internationale de l'Automobile) oraz Polski Związek Motorowy (PZM). Silniki Rotax MAX charakteryzuje jednakowa wydajność, dlatego w wyścigach liczą się przede wszystkim umiejętności kierowcy..
Wyścigi podzielone są na kategorie wiekowe od 7 roku Micro Max przez Mini Max, Junior Max, Senior Max, DD2 Max i DD2 Masters bez górnej granicy wiekowej. Podczas zawodów organizowane są jazdy treningowe dla dzieci od 4 do 9 lat. Maja one na celu przygotowanie ich do zdania licencji i późniejszej rywalizacji. Głównym sponsorem i fundatorem Akademii dla najlepszych kierowców jest ORLEN Team.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem