Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Wakacje? Koniecznie z Muzeum!

Wakacje? Koniecznie z Muzeum!

Informacje od Organizatora:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego serdecznie zaprasza do wspólnej, twórczej zabawy podczas wakacyjnych zajęć edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Co można robić w Muzeum?”. W tym roku nasze działania skoncentrują się wokół historii i legend związanych z Bydgoszczą.   
Przez cały lipiec i sierpień zapraszamy w godz. 11.00-13.00. We wtorki dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat, a w czwartki – maluchy w wieku 3-7 lat z rodzinami. Miejscem naszych spotkań będzie już tradycyjnie Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6. Wśród poruszanych tematów znajdą się m. in. opowieść o słynnym kryptologu Marianie Rejewskim czy legenda o Wilczaku. W częściach warsztatowych spotkań wykonamy prace z gliny, biżuterię czy obrazy metodą cyjanotypii. Zajęcia poprowadzą artyści i muzealni edukatorzy. Jak zwykle będzie kreatywnie, radośnie i ciekawie!   
Z uwagi na komfort i bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 52 58 59 911/914/925 lub adresem e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl.   
Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się na naszych zajęciach komfortowo i bezpiecznie. Na naszej stronie znajdują się szczegółowe wytyczne dot. zasad bezpieczeństwa i wymogów koniecznych do spełnienia przez uczestników warsztatów.   
Wakacyjny cykl warsztatów zatytułowany „Ja i moje miejsce” to pierwsza z trzech części projektu edukacyjnego „Co można robić w Muzeum?” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego głównym celem jest zachęcenie bydgoszczan do czynnego uczestnictwa w kulturze. Już dziś zapraszamy Państwa do śledzenia kolejnych odsłon naszego projektu, które zaprezentujemy po wakacjach!


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem