Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Kwartet rodzinny - wystawa

Gdzie?
Kwartet rodzinny - wystawa

Kossakowie, Bruegelowie, Diego Rivera i Frida Kahlo, Alfred Stieglitz i Georgia O’Keeffe – historia sztuki zna wiele artystycznych rodów i par. Galeria Wspólna tym razem prezentuje wystawę o charakterze „rodzinninnym”.
Słynny przedstawiciel polskiej szkoły plakatu Mieczysław Wasilewski, wywodząca się z pracowni Henryka Tomaszewskiego malarka i ilustratorka Katarzyna Lubicz Zaleska , grafik Łukasz Rayski – autor słynnego plakatu Konstytucja, oraz Tessa Wass – artystka łącząca rysunek i malarstwo z ruchem i tańcem. Tych czterech twórców zaprezentuje się w Galerii Wspólnej jako artystyczna rodzina.
Czy taka perspektywa wpływa na odbiór poszczególnych dzieł artystów? Czy ich twórczość więcej dzieli czy łączy? Czy w działalności możemy dostrzec powtarzanie artystycznego dziedzictwa czy raczej walkę pokoleń? To tylko niektóre z pytań, jakie mogą zrodzić się przy okazji tej wyjątkowej ekspozycji.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem