Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bella Italia

Gdzie?
Bella Italia

Szanowni Państwo, z przyjemnością zapraszamy miłośników elitarnej kultury na prestiżowy koncert Bella Italia – Święto Włoch. Koncert odbędzie się z okazji przypadającego 02 czerwca Narodowego Święta Włoch, ale wpisuje się również w 20-lecie istnienia Towarzystwo Polsko - Włoskie w Bydgoszczy, które przypada w tym roku.
 
Koncert Bella Italia - Święto Włoch odbędzie się 02 czerwca 2017 roku o godzinie 18.00 w eleganckiej i zlokalizowanej w centrum Maestrze (przy Operze Nova). Gwiazdą wieczoru będzie ceniona na świecie artystka operowa - Dominika Zamara (biografia niżej). W przerwie wystąpi instruktor fitness - Justyna Kucharko. Organizator zastrzega sobie możliwość rozszerzenia programu.
Koncert poprowadzi rzecznik prasowy TPW, bydgoski konferansjer i prezenter - Edyta Starczewska.
 
Organizatorem jest Towarzystwo Polsko - Włoskie w Bydgoszczy (Elżbieta Renzetti i Donata Rac) - www.api.bydgoszcz.pl
Bilety w cenie 15 złotych / osoba do nabycia pod numerem telefonu: +48 664 791 405.
 
Dominika Zamara - (urodzona w 1981 roku we Wrocławiu) – Polka, obecnie mieszkająca we Włoszech. Śpiewaczka operowa.   Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na wydziale wokalnym w klasie prof. Barbary Ewy Werner (2007).
Następnie, dzięki rocznemu stypendium, kontynuowana edukację wokalną w konserwatorium w Weronie. Początek operowej kariery przypada na 2008 rok, gdy odbyła tourneè po Francji z wybitnym francuskim organistą Fabrice Pitrois. W tym samym roku, zaśpiewała także w Teatrze Narodowym w Czarnogórze (Montenegro) w obecności prezydenta tego kraju, a występ transmitowany był przez narodową telewizję.
 
Nieustannie koncertuje. Śpiewa w języku włoskim, polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, rosyjskim, czeskim oraz po łacinie. W swoim repertuarze posiada opery, operetki, pieśni, muzykę sakralną, muzykę kompozytorów współczesnych, utwory w stylu rock oraz pop opera.
Wzięła udział w licznych koncertach z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod batutą włoskiego dyrygenta, Maestro Enrico De Mori (2009). Wykonywała recitale, włoskie arie i pieśni polskich kompozytorów z pianistą Cezarym Kwapiszem w Wiedniu (2010).
 
Wykonywała również dzieła sakralne “Gloria” i “Laudate pueri” Antonio Vivaldiego, koncertując w wielu miastach Włoch z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Maestro Paolo Fumei. Śpiewała też liczne koncerty, recitale i partie operowe w wielu krajach Europy: w Hiszpanii, we Włoszech, w Polsce, Szwajcarii, Austrii i Francji. Występowała również w Stanach Zjednoczonych, w tym w: Malibu, Nowym Jorku i stanie Arkansas, gdzie towarzyszyła jej międzynarodowa orkiestra symfoniczna pod batutą dyrygenta Thomasa Chun-yu Chena. Zaśpiewała również z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej w Dallas (stan Teksas), w ramach CICA Music Festival, wykonując arie Pucciniego. Zaśpiewała w Rzymie w Sali koncertowej Watykanu Pontificio Istituto di Musica Sacra w obecności kardynałów z Watykanu.
 
Odbyła tourneè po Stanach Zjednoczonych wspólnie z gitarzystą klasycznym, prof. Stanleyem Alexandrowiczem. Wykonywała arie operowe w aranżacji na gitarę klasyczną oraz muzykę współczesną. Trasa koncertowa objęła m.in. takie miasta, jak: Nowy Jork, Boston, Waszyngton, Filadelfia, Princeton, Baltimore.


Jednym z najważniejszych sukcesów jest debiut w Warner Grand Theater w Los Angeles (USA), gdzie występowała z kompozytorką Marią Newman i orkiestrą kameralną z Hollywood (2012) oraz debiut w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Nowym Jorku, w Avery Fischer Hall przy Metropolitan Opera, z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej liczącej 120 instrumentów. Koncert poprowadził znany aktor, reżyser i producent Kevin Spacey (2013).
Laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym:
Złota Sowa, odpowiednik polskich, polonijnych Oscarów, przyznawana przez Klub Inteligencji Polskiej w kategorii muzyka klasyczna, za wybitne osiągnięcia artystyczne (Wiedeń 2012). Międzynarodowa nagroda Ojca Pio za osiągnięcia artystyczne (Morcone, 2013). Nagroda A.N.L.A.I Stradivari za płytę DVD z muzyką Vivaldiego i Mozarta (Cremona).


Nagrała dla Edit Music Italy i wydała we Włoszech dwie płyty. Poza karierą operową i trasami koncertowymi, pracuje jako docent śpiewu solowego na włoskiej Accademia Musicale “La Certosa” w Giavera del Montello. W Polsce nie jest popularna. Jeśli już występuje w kraju, to tylko na najbardziej prestiżowych wydarzeniach. Ostatnio występowała na koncercie Bella Italia organizowanym przez Towarzystwo Polsko - Włoskie w Bydgoszczy (Elżbieta Renzetti) oraz dla prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki. Przygotowuje się do kolejnego tournée po Stanach Zjednoczonych.
 
 
 
 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem