Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Dzień nad Starym Kanałem

Gdzie?
Dzień nad Starym Kanałem

Informacje od Organizatora:
Najbliższą niedzielę spędź nad Starym Kanałem!
Spacery z przewodnikiem, występy Marka Majewskiego, rekonstruktorzy historyczni i masa innych atrakcji zagości w najbliższą niedzielę w Muzeum Kanału Bydgoskiego przy Staroszkolnej 10. Muzeum wspólnie ze Stowarzyszeniem Obywatel Działa zaprasza na kolejny “Dzień nad Starym Kanałem”.
Planty nad Kanałem Bydgoskim to chluba Bydgoszczy. W najbliższą niedzielę warto odwiedzić to miejsce i poznać jego historię. Pomoże w tym Muzeum Kanału Bydgoskiego (ul.Staroszkolna 10), które zaprasza do wspólnego zwiedzania tej części miasta. W ramach wydarzenia “Dzień nad Starym Kanałem” organizatorzyszykująmnóstwo atrakcji. Na dziedzińcu Muzeum swój obóz rozbiją szlachcice polscy z XVI wieku oraz ułani wielkopolscy z XX-lecia międzywojennego. W trakcie wydarzenia będzie można ulepić garnek z gliny, wybić pamiątkową monetę, strzelić z łuku, a nawet usłyszeć huk prawdziwej armaty. Czas uprzyjemniać będą szantowe występy popularnego satyryka – Marka Majewskiego. Dla dzieci przygotowano liczne konkursy z drobnymi upominkami.
Organizatorzy zaproszą również do zwiedzania plantów nad Starym Kanałem z przewodnikiem (start 13.00 i 15.00) oraz do odwiedzin samego Muzeum. Oprowadzanie po ekspozycjach rozpoczynać się będzie o 12:30, 13.30, 14.40 i 15.30. Warto zwrócić uwagę, że muzeum od 2021 r. działa w nowej siedzibie przy ul. Staroszkolnej 10.
To jeszcze nie koniec atrakcji. Nad samym Kanałem zostanie uruchomiona darmowa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Każdy chętny, będzie mógł samodzielnie sprawdzić jak pięknie prezentują się planty widziane z poziomu wody.
Na wydarzenie Dzień nad Starym Kanałem zaprasza Muzeum Kanału Bydgoskiego i Stowarzyszenie Obywatel Działa już w niedzielę 11 września w godzinach 12.00 – 16.00. Partnerami wydarzenia jest Miasto BydgoszczSarmackie Dziecidzictwo, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Żołędowo oraz firmy Unilever i CDI Konsultancji Budowlani.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem