Fragment zdjęcia Marty, autor: Janusz Michalski
Fragment zdjęcia Marty, autor: Janusz Michalski


Trzy lata temu znany bydgoski fotograf Janusz Michalski zaprosił na sesję studyjną toruńską licealistkę Martę Szklarską. Powstała seria wspaniałych ujęć ukazujących niezwykle bogate wnętrze dziewczyny. Zawiązała się też przyjaźń-artysta niemal „adoptował” Martę.

Kilka miesięcy temu okazało się,że Marta cierpi na chorobę nowotworową. Pan Janusz nie przyjmuje do wiadomości, że coś złego mogłoby jej się przytrafić. Chce wspomóc rodzinę dziewczyny w pokryciu kosztów leczenia i rehabilitacji. Fotografie pokazujące Martę jako zdrową osobę można będzie kupić podczas wystawy w Otwartej Przestrzeni Światłownia przy ul. Św. Trójcy 15. Wernisaż "Czy te oczy mogą kłamać?"-wystawa fotografii Janusza Michalskiego - sobota 18 kwietnia g. 18. Organizatorzy zapraszają zaprzyjaźnionych muzyków, aby w tym terminie zagrali i zaśpiewali dla Marty.

JANUSZ MICHALSKI O SOBIE
Urodziłem się w 1958r. w Bydgoszczy. Już w szkole podstawowej uczęszczałem na zajęcia kółka fotograficznego. Był to mój pierwszy kontakt z fotografią, jednak w tym okresie poznałem tylko ogólne zasady robienia zdjęć i pracy w ciemni. Wróciłem do niej po wielu latach – z dużym zaangażowaniem rzuciłem się w wir fotografii cyfrowej, kiedy ta nie była jeszcze tak popularna, jak dzisiaj.
Moje foto-zainteresowania są dość rozległe – od makrofotografii, przez fotografię przyrody, pejzaż miejski i portrety, aż po abstrakcję. Do każdego tematu przygotowuję się bardzo staranie. Poświęcam na to dużo czasu, nie tylko doskonaląc technikę, ale też zgłębiając jego specyfikę.
Za sobą mam kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych poświęconych makrofotografii i fotografii przyrody, a także Bydgoszczy i Kanałowi Bydgoskiemu. Na ostatniej zbiorowej wystawie pokonkursowej zaprezentowałem fotografię portretową.


www.swiatlownia.eu