Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Bydgoska Środa Literacka - Wiesława Barbara Jendrzejewska

Gdzie?
Bydgoska Środa Literacka - Wiesława Barbara Jendrzejewska

Informacje od Organizatora:
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na kolejną Bydgoską Środę Literacką. We wrześniowej odsłonie BŚL gościem cyklu będzie Wiesława Barbara Jendrzejewska - poetka, autorka opowiadań, animatorka kultury. Wydała 10 książek autorskich,  poetyckie: Na strunach ciszy (1999), Dotyk (2006), Noc rudych traw (2008 i 2012), Salto, 2011, W kolędowy czas… (2011), Tyle (2012), Studium dłoni (2014), Rozproszenie (2018) i dwie prozatorskie: Z kobietą na półpiętrze (2008), e-book Mężczyzna na piętrze (2012) oraz trzy płyty z poezją śpiewaną (Radio PiK). Laureatka ogólnopolskich  konkursów  literackich w dziedzinie  poezji i prozy. Od 15. lat prowadzi Kawiarnię Literacką w DK Modraczek w Bydgoszczy, zredagowała jej cztery almanachy. Zdobyła tytuły: Kobiety Roku, Neokobiety i Kobiety z pasją. Nagrodzona przez Prezydenta Bydgoszczy i czterokrotna jego stypendystka. Otrzymała odznaczenie Zasłużony dla Kultury Polskiej (2013) i Medal im. Jakuba Wojciechowskiego (2022).
Gościem wieczoru będzie również Aleksandra Russ - uczennica I LO w Bydgoszczy. Od 10. lat śpiewa z małym zespołem, a od 4. lat występuje również solo; śpiewa po polsku i angielsku oraz gra na gitarze, po znakomicie zaliczonych lekcjach. Miłość do muzyki zaszczepiła w niej babcia.
______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem