Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Muzyczne Tarasy III

Gdzie?
Muzyczne Tarasy III

MUZYCZNE TARASY III –Justyna Gęsicka & Łukasz Ratajczak
Justyna Gęsicka jest studentką śpiewu klasycznego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Marzy o pracy w swoim zawodzie i wielkich operach świata. tudiuje śpiew klasyczny w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Śpiewa praktycznie od dziecka, ale najpierw była to po prostu dobra zabawa. Ciężka praca zaczęła się z chwilą, kiedy musiała pogodzić naukę w dwóch szkołach jednocześnie - średniej i muzycznej. Natura obdarzyła ją mezzosopranem koloraturowym - to głos kobiecy niższy z dużą łatwością śpiewania szybkich przebiegów dźwiękowych. Ukończyła już studia pierwszego stopnia i konsekwentnie dąży do celu. - Tematem jej pracy licencjackiej była problematyka jednej z arii Rozyny w „Cyruliku Sewilskim” Rossiniego. Pani Justyna ma na swoim koncie wiele partii. Wykonała np.: Cherubina i Barbarinę w ,,Weselu Figara” W. A. Mozarta, Małgorzatę w operetce ,,Bal w operze” R. Heubergera, Zefira w ,,Apollo i Hiacyncie” W. A. Mozarta. W zeszłym miesiącu miała swój debiut na deskach bydgoskiej Opery Nova, gdzie wykonała partię Papageny w ,,Czarodziejskim flecie” W. A. Mozarta.
Łukasz Ratajczak - absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Śpiewał w ponad 50 koncertach i wielu spektaklach scenicznych, między innymi rola Blinda w operetce ,,Zemsta nietoperza” J. Straussa, oraz partia porucznika Gustawa z ,,Krainy uśmiechu F. Lehara, w studenckich spektaklach wystawionych w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Swoje muzyczne doświadczenia młody śpiewak miał zaszczyt zdobywać pod batutą takich dyrygentów jak: R. Silva, P. Sułkowski, M. Kocimski, A. Gref, J. Wołosiuk, A. Klocek i B. Mendlik. Ważnym osiągnięciem, wieńczącym naukę w łódzkiej akademii jest wyróżnienie oraz nagroda specjalna za wykonanie pieśni R.Straussa ,,Zueignung” na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie.
Wstęp Wolny


______________________
Kalendarz wydarzeń
         odbywających się w          Bydgoszczy          miej zawsze pod ręką dzięki          aplikacji mobilnej          (Android i iOS).         
______________________        
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres          wydarzenia@visitbydgoszcz.pl                  
______________________        
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem