EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Gwiazdy sceny muzycznej na urodziny Bydgoszczy: BISZ-BOK, Pawbeats

Gdzie?
Gwiazdy sceny muzycznej na urodziny Bydgoszczy: BISZ-BOK, Pawbeats

Bisz, Pawbeats, Enej, Grubson i Żuki – to gwiazdy urodzinowego koncertu z okazji 672 nadania Bydgoszczy praw miejskich i jednocześnie świętowania przez Polskę stulecia odzyskania Niepodległości. Będzie też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. A wszystko pod hasłem „Dumni z Bydgoszczy – Dumni z Niepodległej”.
To będą dwa dni pełne wrażeń. 3 i 4 maja na scenie na Wyspie Młyńskiej dla bydgoszczan zagrają gwiazdy sceny muzycznej. Tak świętować będziemy 672 rocznicę nadania Bydgoszczy praw miejskich i jednocześnie setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W sercu miasta wystąpią najlepsi bydgoscy muzycy – 3 maja na scenie pojawią się Bisz i Pawbeats. Ten pierwszy wystąpi ze składem B.O.K. To ośmioosobowa grupa znakomitych muzyków, indywidualności i instrumentalistów poruszających się w ramach szeroko rozumianej muzyki hip-hop. Zespół powstal w 2007 roku, jego założycielem byli działający do tej pory solowo lub w uinnych projektach wykonawcy raper Jarek „Bisz” Jaruszewski, producent Rafał „Oer” Skiba oraz wokalista i instrumentalista Karol „Kay” Tomas.
Drugą gwiazdą pierwszego dnia koncertów jest Marcin „Pawbeats” Pawłowski. Promujący swój najnowszy krążek „Out”. Albuym bydgoskiego producenta, multiinstrumentalisty i kompozytora z gościnnym udziałem znakomitych polskich artystów ukazał się 13 kwietnia.
Dzień później, 4 maja mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w koncercie legendarnego zespołu Żuki, którzy zaprezentują wyjątkowy, specjalny program „Dumni z Bydgoszczy”. Na zakończenie dwudniowego maratonu wystąpią Enej i Grubsona, gwiazdy, które cieszą się ogromną popularnością i mają opinię jednych z najlepszych składów koncertowych w kraju.
Ponadto, zarówno 3 i 4 maja od godz. 10.00 – 16.00 na Wyspie Młyńskiej działać będzie strefa dla dzieci: profesjonalna ścianka wspinaczkowa, zabawy i gry zręcznościowe dla dzieci, konkursy plastyczne, sportowe i związane z wiedzą o mieście, a także ekologiczny kącik kulinarny dla dzieci, w którym najmłodsi pod okiem profesjonalnych kucharzy przygotowywać będą zdrowe sałatki i koktajle.
Muzyczna majówka na urodziny miasta i stulecie odzyskania Niepodległości organizowana jest w ramach projektu : „Dumni z Bydgoszczy – Dumni z Niepodległej”.
Konferencja prasowa prezydenta Rafała Bruskiego z udziałem bydgoskiego artysty Bisza na temat koncertów "Dumni z Bydgoszczy - Dumni z Niepodległej"
W związku z nim, Miasto przygotowało szereg wydarzeń i inicjatyw – łącznie to około 500 wydarzeń związanych ze stuleciem odzyskania Niepodległości. Wśród nich jest m. in. cykl filmów video pod nazwą „Bohaterowie Bydgoszczy”, w którym prezentowane będą sylwetki znanych bydgoszczan. Pierwszy odcinek poświęcony Marianowi Rejewskiemu ma już ok. 50 tys. wyświetleń.
Dodatkowo, w maju rozpoczynamy konkurs związany z wiedzą o Polsce i Bydgoszczy. Pytania publikowane będą w każdy weekend miesiąca, a do wygrania są płyty bydgoskich artystów: Bisza i Pawbeats.
W ramach projektu odbędą się wiele innych wydarzeń kulturalnych i sportowych, w tym . m. in.  Europejska Noc Muzeów (19/20 maja), w której motywem będzie Bydgoszcz i jej historia, koncert w ramach Rzeka Muzyki: „Paderewski na 100-lecie Niepodległości” (wystąpi Jakub Kuszlik, znakomity pianista), Bydgoski Bieg Niepodległości,  wystawa „Niepodległa Polska. 1918 rok”  w Spichrzach nad Brdą.
Spośród innych wydarzeń współorganizowanych z partnerami, odbędą się m. in.: bieg i marsz „Dla Biało-Czerwonej”, XII Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości (we współpracy ze Stowarzyszeniem „Rowerowa Brzoza”), IV edycja Święta Starego Fordonu Bydgoszcz (we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Starego Fordonu), Obywatelskie Obchody Święta Niepodległości (z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną).
Wiele wartościowych wydarzeń, liczonych w setkach przygotowują także bydgoskie szkoły i jednostki oświatowe.


Koncerty 3-4 maja:
03 maja (czwartek)
18.30  – otwarcie bram
19.00 – koncert zespołu „BISZ-BOK”
21.00 – koncert zespołu „Pawbeats”
23.00 – zakończenie imprezy masowej, opuszczenie terenu przez uczestników imprezy masowej


04 maja (piątek)
17.30 – otwarcie bram
18.00 – koncert zespołu „Żuki”
20.00 – koncert zespołu „Enej”
22.00 – koncert zespołu „Grubson”
24.00 – zakończenie imprezy masowej, opuszczenie terenu przez uczestników imprezy masowej


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem