Przejdź do treści
EBD 2020
Oficjalna strona turystyczna Bydgoszczy

Gala operowa na zakończenie sezonu

Gdzie?
Gala operowa na zakończenie sezonu

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Kai Bumann dyrygent
Katarzyna Hołysz sopran
Tomasz Kuk tenor


słynne duety operowe


 Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP
oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29


 Mocny, muzyczny akcent na oficjalne zakończenie sezonu Orkiestry Symfonicznej – Melomani usłyszą najpiękniejsze i najsłynniejsze duety operowe. w kreacji cenionych śpiewaków.


Katarzyna Hołysz. „Największy talent wokalny ostatnich lat” – jak napisał jeden z polskich krytyków muzycznych. Absolwentka Akademii Ekonomicznej oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończyła z wyróżnieniem w klasie Krystyny Pakulskiej. Na stałe współpracuje z wieloma filharmoniami, na czele z Filharmonią Narodową w Warszawie, i festiwalami muzycznymi w kraju i za granicą. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Festiwalu Wagnerowskiego w Bayreuth. Uhonorowana szeregiem nagród muzycznych, w tym Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury dla Najlepszej Śpiewaczki sezonu 2011/2012.


Tomasz Kuk, absolwent Akademii w Krakowie w klasie Wojciecha Jana Śmietany. Jest laureatem krajowych (Wrocław, Duszniki-Zdrój, Nowy Sącz, Warszawa) i zagranicznych (im. V. Belliniego w Caltanissettcie) konkursów wokalnych. Ma na swym koncie wiele prestiżowych koncertów oratoryjno-kantatowych. Współpracuje z Operą i Operetką w Krakowie, a także Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Często gości w przedstawieniach premierowych na zagranicznych scenach. W 2016 wykonał po raz pierwszy tytułowe partie w operze Tannhäuser Wagnera podczas XX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. W magiczny świat opery z podium dyrygenta melomanów poprowadzi maestro Kai Bumann, szef artystyczny FP.

do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tę opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki. Polityka prywatności

Rozumiem