Podróże są jak nieuleczalna choroba. Wyjedziesz raz i już wiesz, że nie zaznasz spokoju dopóki nie wyjedziesz ponownie. „Podróżnicy” to festiwal inspiracji – 2-dniowe podróżnicze święto nad Brdą!

Kto z Was nie lubi wyjeżdżać, poznawać, uczyć się? Zapraszamy na nasze podwórko znamienitych podróżników, ale i tych mniej znanych wędrowców, alpinistów, kajakarzy- tych którzy chcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.

W tym roku po raz PIĄTY wręczymy nagrody im.Tony’ego Halika za ciekawe podróżnicze pomysły, inspirujące projekty i prawdziwe pokazanie świata. Naszym gościem specjalnym w 2012 roku była Elżbieta Dzikowska, która wręczyła nagrody załodze jachtu Solanus – kapitanowi Bronisławowi Radlińskiemu, Aleksandrowi Dobie za samotną podróż przez Atlantyk oraz braciom Jasieńskim Szymonowi i Michałowi za wyprawy na Ziemię Torella. W 2013 roku Ryszard Pawłowski dzielił się z nami doświadczeniami z życia górskiego i zdobywania najwyższych szczytów, a Haliki otrzymali- Kamila Kielar za samotną rowerową podróż na Alaskę, Ryszard Tunkiewicz i Jacek Michalski za Podróż marzeń dookoła świata śladami Polonii, Marta Sziłajtis- Obiegło, Michał Dylon i Anna Janik za wyprawę ZEW PÓŁNOCY. Ubiegły rok pokazał, jak trudno jest Kapitule dokonać wyboru i oprócz trzech Halików zostały wręczone trzy wyróżnienia. Gościem specjalnym była alpinistka Ania Czerwińska i Marek Niedźwiecki z opowieściami o przygodach w Australii. Nagrody otrzymali: najmłodszy członek The Explorer Club Poland – Tomasz Grzywaczewski za Long Expedition, Robert Drak w imieniu całego zespołu z klubu kajakowego Bystrze, biorącego udział w spływie kajakowym Kanionem Colorado oraz Maciej Czapliński i Łucja Matusiak za podróż przez Afrykę rowerem.

 

Więcej: www.podroznicy.byd.pl