Imprezie towarzyszyć będzie też „Jarmark Starofordoński”  (m.in. produkty ekologiczne, regionalne, wyroby artystyczne). Przewidziano także rekonstrukcje historyczną „Bitwę o Fordon”, grę terenowa dla posiadaczy samochodów z napędem 4x4 oraz wiele innych atrakcji. Imprezę wspiera Miasto. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajduje się na stronie stowarzyszenia

W związku ze Świętem Starego Fordonu od piątku 15.05.2015 r. od ok. godz. 17:00 do poniedziałku 18.05.2015 r. do godz. 04:00 wprowadzona zostaną  tymczasowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie Rynku w Fordonie oraz m.in. ulic Bydgoskiej i Wyzwolenia.
Przebieg linii autobusowej nr 65 zostanie skrócony do przystanku Fordońska / Wiadukt. Autobusy linii nr 65 realizujące wydłużone kursy do Mariampola oraz linii nr 81 i 33N będą w obu kierunkach kierowane objazdem przez ul. Ametystową, Kasztelańską i Andersa - bez zmiany rozkładów jazdy. Na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie przystanki.
Autobusy linii nr 75 będą również kierowane objazdem ul. Kasztelańską i Ametystową z pominięciem ulic Wyzwolenia i Bydgoskiej – bez zmiany rozkładów jazdy.

Na potrzeby imprez w dniach od: 15 maja br. od godz. 07:00 do: 24 maja br. do godz. 24:00 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Cechowa na odcinku od ul. Cierpickiej do ul. Sikorskiego oraz ulica łącząca ul. Cechową z ul. Wyzwolenia. Na opisanych ulicach zlikwidowana zostanie możliwość parkowania oraz postoju taksówek.
W dniach od: 15 maja br. od godz. 16:30 do: 18 maja do godz. 04:00 zostaną wprowadzone dwie strefy dostępności w rejonie Rynku w Starym Fordonie. Pierwsza będzie obejmowała zamknięcie dla ruchu ul. Bydgoskiej (odcinek od ul. Rakowej do ul. Kapeluszników), ul. Sikorskiego, ul. Zakładowej, ul. Cierpickiej, ul. Ordynackiej (odcinek od ul. Pielęgniarskiej do ul. Cierpickiej), ul. Kościelnej, ul. Cechowej, ul. Pielęgniarskiej (odcinek od ul. Wyzwolenia do ul. Cechowej), ul. Wyzwolenia (odcinek od ul. Krygera do ul. Bydgoskiej), ul. Patrolowej (odcinek od ul. Targowisko do ul. Korzeniowskiego), ul. Piekary, ul. Targowisko, ul. Przy Bożnicy, ul. Góralskiej, ul. Korzeniowskiego, ul. Filomatów, ul. Frycza-Modrzewskiego, ul. Promenada. Wjazd na wymienione ulice będą miały wyłącznie służby porządkowe i organizatorzy imprezy.
Druga strefa będzie obejmowała ul. Bydgoską (odcinek od ul. Flotylli Wiślanej do ul. Rakowej), ul. Mączną (odcinek od ul. Bydgoskiej do numeru 4), ul. Przy Bożnicy (odcinek od ul. Saskiej do numeru 15), ul. Patrolową (odcinek od ul. Krygera do ul. Targowisko), ul. Ordynacką (odcinek od ul. Pielęgniarskiej do ul. Cierpickiej). Wjazd na wymienione ulice będą mieli mieszkańcy dojeżdżający na teren swojej posesji oraz służby porządkowe i organizatorzy imprezy. Na ul. Kapeluszników na odcinku od ul. Pielęgniarskiej do ul. Rybaki zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Na ulicach Krygera, Kapeluszników i Bydgoskiej planowane jest wprowadzenie zakazu parkowania. Na czas trwania imprezy zostanie wytyczony objazd w kierunku ul. Fordońskiej ul. Ordynacką, ul. Cechową, ul. Styki, ul. Wyzwolenia, ul. Andersa, ul. Kasztelańską i ul. Ametystową oraz odwrotnie w kierunku Starego Fordonu.