W pełni wykonano już podwaliny hali oraz ogrodzenie terenu. Wykonawca kończy roboty murarskie w części biurowo-konferencyjnej. Trwa już tam tynkowanie ścian i montaż instalacji elektrycznych i teletechnicznych.

Finiszują prace przy konstrukcji stalowej na hali podobnie jak i prace żelbetowe na części biurowo-konferencyjnej. Montowana jest blacha trapezowa stanowiąca między innymi  poszycie dachu. Na półmetku są roboty przy antresoli. Na takim samym poziomie oceniane jest zaawansowanie przy budowie zbiornika na wody opadowe. Rozpoczął się również montaż instalacji wentylacyjnej.

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze to hala targowo-wystawiennicza z częścią biurowo-konferencyjną, służąca do spełniania funkcji wystawienniczo – targowych oraz jako centrum konferencji i centrum imprez artystyczno-rozrywkowych. Inwestycja usytuowana jest przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z ul. Jeździecką, na terenie Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Powierzchnia użytkowa to około 16,5 tysiąca metrów kwadratowych. Inwestorem jest Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny.

Inwestycja ma spełniać przede wszystkim funkcję wystawienniczo-targową, poza tym może stać się  także centrum konferencji i imprez artystyczno-rozrywkowych o zasięgu lokalnym, regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Będzie się to wiązać z korzyściami dla miasta oraz działających w Bydgoszczy i regionie firm. Wykonawcą robót jest firma Skanska, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. Całkowita wartość tego zadania to 51,4 mln zł. Inwestycja powstaje przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.