Kiedy chcemy zrobić duże zakupy, zawieźć maluchy do szkoły albo wybrać się na rodzinny piknik z psem można spakować samochód i …zastanawiać się, jak długo będziemy szukać miejsca parkingowego lub wypożyczyć rower Cargo i dostarczyć sobie trochę ruchu oraz zabawy. Rowery są stabilne i posiadają wspomaganie elektryczne, dzięki czemu przewożenie nawet dużych towarów (lub małych ludzi) nie obciąża rowerzysty. To ekologiczna metoda przemieszczania się po mieście w celu wypełniania codziennych obowiązków.

 rowery towarowe Bydgoszcz wypożyczalnia

 

Na stanie posiadamy dwa rodzaje rowerów:

Babboe Curve-E - trójkołowy rower towarowy. Posiada ławki z pasami bezpieczeństwa przeznaczone do przewozu dzieci (4 miejsca). Maksymalna ładowność skrzyni wynosi 100 kg, zaś maksymalna ładowność tylnego bagażnika to 25 kg. Przy wykonywaniu manewru skręcania należy uwzględnić szeroki promień skrętu roweru. Rowery wyposażone w system wspomagania elektrycznego mogą być używane z wyłączonym systemem wspomagania. Rower przeznaczony jest do prowadzenia przez osobę o wadze do 100 kg.

Babboe City-E - dwukołowy rower ze wspomaganiem elektrycznym posiada bardzo bezpieczną skrzynię ładunkową z zaokrąglonymi rogami. Doskonała geometria konstrukcji pozwala na wygodne poruszanie się w ruchu miejskim i odpowiada zarówno osobom niższym, jaki i o dużym wzroście, jednak waga rowerzysty nie powinna przekraczać 100 kg. Rower jest bardzo stabilny w trakcie jazdy dzięki dobremu wyważeniu i nisko położonemu środkowi ciężkości. Nie należy przekraczać dopuszczalnych ładowności roweru, które wynoszą 80 kg w przypadku skrzyni ładunkowej i 25 kg na bagażniku. Przewóz dzieci możliwy jest w skrzyni ładunkowej na przeznaczonej do tego celu ławeczce (2 miejsca).

Rowery zakupione zostały w ramach realizacji programu Bydgoski Budżet Obywatelski.

Aby wypożyczyć rower prosimy zapoznać się z Regulaminem oraz wypełnić poniższy formularz.

PRZECZYTAJ PRZED REZERWACJĄ:

 1. Odbiór roweru w Bydgoskim Centrum Informacji (godziny odbioru i zwrotu pon-pt: 11-16). W weekendy (sb-nd: 11-15) tylko rezerwacje jednodniowe.
 2. Cennik za wypożyczenie roweru:

  1 doba (za każdą rozpoczętą) – 10 zł
  5-8 dni – 50 zł
  9-14 dni – 70 zł

 3. W momencie wypożyczenia roweru pobierana jest kaucja w wysokości 100 zł (w gotówce), na pokrycie ewentualnych, drobnych uszkodzeń.
 4. Rower można wypożyczyć maksymalnie na 14 dni.
 5. Na jedno nazwisko można wypożyczyć jeden rower.
 6. Prosimy o punktualny odbiór o godzinie wskazanej w mailu potwierdzającym rezerwację oraz informowanie o zmianie rezerwacji z wyprzedzeniem.
 7. Uzytkownicy, ktorzy nie odbiorą roweru w ustalonym terminie nie zostaną uwzględnieni w przyszłych rezerwacjach.

Wysłanie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją. Potwierdzeniem rezerwacji będzie otrzymanie wiadomości na wskazany adres  email oraz umieszczenie przez adminstratora imienia w kalendarzu (link poniżej).

 

Jak czytać kalendarz?

Rowery ponumerowane są od 3 do 10 (3-7 rower trójkołowy; 8-10 rower dwukołowy).
Po numerze mamy opis "wolny" lub "zajęty", który wskazuje dostępność roweru.
W pozycjach "zajęty" wpisane jest imię osoby wypożyczającej rower.

Kalendarz dostępności rowerów (sprawdź dostępność przez wysłaniem formularza rezerwacji)

 

Filmy instruktażowe namiotu przeciwdeszczowego ze stelażem: