W upalne dni w okolicach Bydgoszczy można znaleźć wytchnienie nad jednym z okolicznych jezior. Poniżej przedstawiamy te najbardziej popularne.

Kąpielisko Piecki i Chmielniki
Kąpieliska położone są nad Jeziorem Jezuickim, 10 km od Bydgoszczy. Jadąc trasą na Inowrocław za Brzozą, należy skręcić w lewo. Można tu dojechać autobusem nr 99 komunikacji podmiejskiej, a także pociągiem albo autobusem PKS (ok. 20 minut). Na miejscu znajduje się: wypożyczalnia kajaków, łódek, rowerów wodnych oraz mała gastronomia.

Kąpielisko Wąsosz
Kąpielisko zlokalizowane jest 15 km od Bydgoszczy w kierunku Poznania, w bezpośrednim sąsiedztwie DK5. Woda jest najczystsza z wszystkich jezior w województwie kujawsko pomorskim. Wypłycone i piaszczyste dno jest idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi. Na terenie ośrodka znajduje się plaża, tereny rekreacyjne, boisko do piłki nożnej , siatkowej. Wypożyczalnia sprzętu wodnego " Justyna" zaprasza po kajaki, rowery wodne i łodzie wioslowe. Plażowicze mogą skorzystać z infrastruktury gastronomicznej, restauracji serwującej dania kuchni polskiej, bikini baru, smażalni ryb. Na terenie ośrodka znajduje się Camping i pole namiotowe "Zielona Dolina " z pełną infrastrukturą sanitarną, przyłączami prądu i wody.

Kąpielisko Pieczyska
Strzeżone kąpielisko Pieczyska znajduję się około 30 km na północ od Bydgoszczy. Wody Zalewu Koronowskiego stanowią atrakcyjny obszar turystyczno-wypoczynkowy. Pieczyska posiadają bardzo bogatą bazę turystyczną: wypożyczalnie sprzętu wodnego, dmuchane zamki, karuzele dla dzieci, a także liczne punkty gastronomiczne. W okresie wakacji w Pieczyskach odbywają się imprezy sportowe i kulturalne. Dojazd nad Zalew Koronowski zapewniają PKS oraz prywatne busy, ale polecamy wybrać się tam rowerem. Dzięki poprowadzonej niedawno między Bydgoszczą a Koronowem drodze rowerowej, podróż będzie bardzo przyjemna. -->> Rowerem z Bydgoszczy nad Zalew Koronowski

Kąpielisko Samociążek
Kąpielisko położone nad Jeziorami Czarnym i Białym, które połączyły się w wyniku utworzenia Zalewu Koronowskiego, około 20 km od Bydgoszczy. Dojazd zapewnia PKS oraz prywatne busy. Wstęp na kąpielisko „Julia” jest płatny, na miejscu znajduję się m.in. boisko do siatkówki plażowej, kort tenisowy i wypożyczalnie sprzętu wodnego (kajaki, łodzie wiosłowe, rowery wodne), parking strzeżony.

Kąpielisko Borówno
Kąpielisko położone nad jeziorem o tej samej nazwie, 10 km od Bydgoszczy w kierunku Gdańska. Skorzystać tu można z placu zabaw, boiska do gry w piłkę plażową, pola namiotowego, placu kempingowego oraz przebieralni. Wstęp płatny.